| DonEduardo a întrebat:

Care vi se pare mai interesanta? Genetica sau biologia clasica? De ce?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm. Greu de ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genetica

| Dariaa90 a răspuns:

Nu cred ca exista termen de comparație între ele. Prima este o aprofundare a tot ce ce tine de nr2, deci aici poți alege între superficial și știință.

| Nirvanaaa a răspuns:

Genetica. Mi se pare foarte complexa. Mutațiile, mecanismele de reparare, citogenetica clasica și moleculara - sunt destule de dezvoltat la ea. Și e o părere subiectiva, recunosc ca nu prea mi-a plăcut biologia clasica. laughing

| TheStrategist a răspuns:

Mie mi se pare mai interesantă genetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca e o ramura relativ noua si neexplorata. N-o sa gaseasca nimeni un os nou, de care nu se stia pana in prezent, dar o gena noua da.

| Mosotti a răspuns:

Genetica, ca din genetica faci tot, din genetica faci un om de la 0 la o adica cu ce biologie vrei tu.

| CIaudiu a răspuns:

Genetica, e mai complexa si se apropie mai mult de adevarul provenientei noastre.