| eliaclodia a întrebat:

Cat de stresat/a esti si de ce?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
61 răspunsuri:
| AlinaOneDirection a răspuns:

Nu sunt stresata, de ce?

| eliaclodia explică (pentru AlinaOneDirection):

Pai. Faceam un sondaj.Eu ma incadrez la majoritatea sau la minoritatea celor care imi raspund?!

| Purgatoriu a răspuns:

thinking Având psoriazis lumea mereu mă întreabă "De ce ar fi stresat un copil?" dar eu nu mă simt stresată ci mai degrabă îngrijorată... Sper că nu e acelaşi lucru.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Habar nu am. Poate ingrijorat inseamna nesigur de un rezultat pozitiv si stresat poate inseamna in lupta peste limita biochimica pentru un rezultat pozitiv. Poate. Dar ce anume a declansat ingrijorarea? Imi dai un indiciu mic si eu imi imaginez sa vad daca ghicesc?

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

De cele mai multe ori mă îngrijorează felul în care arăt. Şi da ştiu că e super stupid dar nu contează şhh acolo...

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Mi-ai dat raspunsul mura in gura. Trebuia sa ghicesc.Nu e stupid. In adolescenta simteam si eu la fel, un fel de complex de inferioritate, inexplicabil pentru baieti. Sau fete. Aveam 14 ani si la mare ma intrebau oameni maturi, 6, 7, multi deci, daca vin din alta tara? Ce? M-am intrebat de ce simteam asa gresit? Acum poate ar fi fost momentul, din cauza timpului si greutatilor si stresului si neglijentei, care isi pun amprenta. Cred ca mama era de vina.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

Mă simt atât de înţeleasă.laughing

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Ba nu. Tu iti faci griji ca arati prea bine.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

Wait... What?

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Chiar ai? Saraca de tine.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

Meh. Il am de la 6 ani. Cand eram mai mica nu ma interesa deloc.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Daca stau pe loc ma ia somnul. Arati prea bine si prea interesant cu mancarimi. Atragi atentia mai mult decat una cu balcoane fara mancarimi.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Propolis. Spray cu propolis nu cred ca mai gasesti. In caz de arsuri de exemplu, face miracole, fara semne. Daca nu trateaza, sau cine stie, macar tot o sa te ajute cu ceva. Da-i cu propolis, mananca miere cu propolis si nuci. Instinctiv cred ca ai nevoie. Ia incearca sa-ti asculti si tu instinctul. Poti sa descoperi ceva grozav la instinct. Poate iti zice sa pui sare, pui si tu pe o bucatica, sau sa zdrobesti muscate si galbenele sau sa bei lapte cu ceapa. Dar nu uita:propolis.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

laughing Vai, merci!
Ma dau cu ulei de catina si imi merge bine. Cu propolis nu m-am dat dar in schimb mama ma pune sa i-au o lingurita de laptisor de matca dimineata straight face.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

P r o p o l i s.Eu nu as amana.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

Propolisul se prepara cu alcool. Ar fi un tratement foarte agresiv. And trust me, my mom knows better.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

La plafar era propolis cu glicerol. 12 ron. Oricum mai intereseaza-te. Stiam ca e provocata de un virus si recidiveaza la stres.

| MarisAlin a răspuns:

50% stresat de banilaughing

| Anndi98 a răspuns:

Sunt stresata ca am anul asta examen. happy

| eliaclodia explică (pentru Anndi98):

Bafta! Cum iti inchipui ca va fi? Cu ce te imbraci la examen?

| Anndi98 a răspuns (pentru eliaclodia):

Multumesc. Pai o sa imi iau camasa mea preferata rosie [gen rock] si un lantisor cu feng-shui.batting eyelashes

| eliaclodia explică (pentru Anndi98):

Si pantaloni in picatele. Unde pui fituicile?

| Wøodenpints a răspuns:

Deloc stresat. Că-s comod și nesimțit.

| eliaclodia explică (pentru Wøodenpints):

Mereu ma faci sa rad. Daca nu esti stresat, atunci de unde efectul de deprimat?

| Dariusuu a răspuns:

Sunt foarte stresat că toate sunt pe capul meu acum.

O zi frumoasă îți doresc.

| MaliciousDeath a răspuns:

Am mari probleme cu nervii(desi nu ar parea) si doar ce am trecut de-o "cearta" acum 3-4 ore.In mare parte mi-a trecut si acum mai am doar o usoara durere de cap.
De ce? Discutii in contradictoriu(asta a fost ultima oara).Nu-s deloc pe-aceeasi lungime de unda cu parintii(cu unul dintre ei).Ea intra-n camera si ridica tonul(din cauza ca frate-meu a vrut sa ma uit cu el la nustiucare animatie,si eu i-am zis ca n-am timp de asta), eu raman relaxata si ii spun sa se calmeze ca sa putem vorbi normal, ea ridica tonul si mai mult, eu ii spun iarasi sa se calmeze, ridica iar tonul, apoi il ridic si eu...etc.Si nu mai spun ca dupa un conflict de genu', ma apuca toate grijile posibile si-mi amintesc toate regretele.:)) Si deja stiu cum o sa fie ziua de maine.NASPA.
http://www.quickmeme.com/meme/3tsc9l/

| eliaclodia explică (pentru MaliciousDeath):

Dupa parerea mea faci o mare greseala cum te autoeduci si cum stapanesti o situatie in care tu vrei altceva. Nu trebuie sa afle niciodata ca nu faci ca ea, dar sa o sfidezi pe fata e cea mai proasta idee, e power flower, rateu total. Azi nu-ti dai seama ca e mama, dar maine, cu un strain, in nu stiu ce rol, vei invata asa tarziu cum sa procedezi? Nu cred ca intelegi strategia mea sau a noastra. A multora. Mai intai te supui ca sa-i afli cheia. Chieia despre o relatie cum vrei tu. Sau faci in asa sa nu se prinda. Te uiti, dar nu te uiti de fapt.Sau il cumperi pe fratele tau. Zambet. Aplauze. Apropos ce ma enerveaza la serialele de televiziune, alea comice, cum rad unii, din sala. Apoi avand cheile poti sa ducu pe cineva cu binisorul intr-o negociere, adica sa scoti capul din dominanta, usor usor, pana la egalitate, adica prietenie. Altfel adio prietenie. Devine un cosmar. Iar cu strainii macar sa ajungi sa pastrezi majoritar, civilizatia ca relatia, daca nu prietenia. Majoritar zic, ca total, tu insati nu o sa consideri placut.

| eliaclodia explică (pentru MaliciousDeath):

Astrologic capacitatea de a evolua ca si stiinta a relatiilor vine de la Venus. In ce zodie esti?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru eliaclodia):

Stiu ca si eu reactionez aiurea, dar si ea face acelasi lucru.
Strain sau nu, daca nu-mi convine ceva, mi se pare absolut normal sa-mi zic parerea, in liniste.Si e destul de normal sa ma astept si la intelegere reciproca.
In mare, nu prea am inteles ce-ai vrut sa zici.Sunt sagetator.

| eliaclodia explică (pentru MaliciousDeath):

Am vrut sa sugerez de exemplu ca intelegerea reciproca nu vine fara sa muncesti sa-i gasesti cheile. La inceput sunt doar pradatori, dispusi la intelegere reciproca. Predispusi uneori mai mult, alteori mai putin.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Sunt foarte stresata cand toti utilizatori TPU pun intrebarile de genu, cum fac la exercitiu asta, si cum toti isi pun toate intrebarile la sectiunea adolescenti.
O zi buna!

| eliaclodia explică (pentru LeMousiqe):

Stii, in functie de raspunsuri orice intrebare se poate transforma in ceva foarte incitant.Cred.

| LeMousiqe a răspuns (pentru eliaclodia):

Da,dar nu ti se pare nepotrivit sa isi pun tot felul de intrebari acolo, mi-e greu sa le gasesc pe acelea care respecta categoria.

| eliaclodia explică (pentru LeMousiqe):

Cred ca poate au norocul sa le explice cineva ce intra la o categorie si ce nu. Ar fi un ajutor. Eu nu stiu sa explic. Poate gresesc si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt putin.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Poate imi dai tu un indiciu sa vad daca ghicesc? Vreau sa ghicesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Sa ghicesti ce?

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

De ce anume esti putin stresat. De ce te prefaci ca nu intelegi? Da-mi un indiciu, sa ne jucam de-a ghicitul gandurilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu ma prefaceam ca nu inteleg laughing. Chiar nu am inteles.Nu prea am chef de jocuri.O prietena a plecat cu o fata de acasa,aseara.Mi-a spus ca pleaca,unde au de gand sa ajunga, dar suna ca o misiune imposibila. Vrea sa ajunga singura in Anglia cu prietena ei, si a plecat singurica, fara parinti.I-am spus ca nu are cum sa iasa din tara, dar a spus ca se descurca si o sa ma sune cand poate.A plecat de la 3 noaptea si nu am primit nimic.De asta sunt putin stresat.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Wwow! E ca intr-un film. De groaza.Dar te-a pacalit.E o gluma sigur.Cred ca nu merge singura nici cu metroul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

E fata curajoasa asta.Deci nu prea cred ca e o gluma.Si-a luat toate parfumurile, hainele de firma si pc-ul.Doar vorbim.Are mari probleme,si nimeni nu reuseste sa o inteleaga, in afara de mine, am reusit putin. Oricum, mi-a jurat ca o sa vorbim.Cu o viata ca a iei, ai pleca si tu unde vezi cu ochii.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Oriunde in lume? Bine, de acord. Sa presupunem. Dar nu in Anglia.Nu are cum. Asa zic eu. Ce varsta are? Crezi ca s-a dus cu cei care racoleaza dansatoare? Cred ca esti impresionat. Totusi suna asa ireal, ciudat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Sincer,as dori in momentul asta sa fiu intr-un cosmar, si sa ma scol si sa realizez ca a fost doar un cosmar.Stiu ca a ales sa se aduca acolo, dar mi--a spus ca este asa de convinsa ca ajunga acolo, ca poate sa inoate ca sa ajunga.Nu stiu exact ce face sau cum face, dar as vrea sa o ajut, si acum sunt foarte foarte ingrijorat.O fi iesit din tara, o fi la politie, o fi murit intr-un accident.Nu stiu nimic.Si chiar sunt speriat, oricat de ciudat sau ireal ar suna sad.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Poti sa-mi vorbesti despre ea. Laudativ. Te va ajuta un pic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Pai,are o fire... E curajoasa, spune verde-n fata ce are de spus, manipulativa, extrem de inteligenta dar nu este insensibila.Dar ce admir cel mai mult este curajul, se descurca in orice situatie.Descuie orice fel de usi cu o clama de par.Nu are remuscari.Ce face, face cu cap, se gandeste, analizeaza rapid orice situatie si mereu iese din ea.O cunosc de cand eram mici.Sunt unicul ei prieten adevarat ( pe langa prietena ei ).

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca se astepta sa fugi cu ea? Si tu nimic.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Acum ca sa te ajut, critica-te pe tine, dupa ce ai laudat-o pe ea. Ai incredere in metoda mea. E un experiment nou pentru mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu prea inteleg unde vrei sa ajungi.Doar nu sunt cobaiul tau ca sa faci experimente pe mine.Nu prea am de ce sa ma critic, nu am facut nimic rau.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Eu am glumit sa -ti descretesc sau sa-mi descretesc fruntea.Insa tu ce ai putea sa intelegi mai departe? Ca fata ta e curajoasa si experimenteaza pe ea, in schimb tu numai la simpla sugestie te-ai suparat pe mine. Acea fata asa cum ai laudat-o tu, daca nu cunoaste iesirea, dar sufera, atunci experimenteaza, se arunca in necunoscut. Sau poate nu.

| fadnox a răspuns:

Depinde de situatie

| eliaclodia explică (pentru fadnox):

Mi-a venit intrebarea cand am citit alta, in oracol:"cat de fericit esti?" si m-am gandit ca daca scazi din total cat de stresat esti, ramane cat de fericit esti.Situatia recenta. Zilele astea.

Răspuns utilizator avertizat
| JustBlack92 a răspuns:

Am citit rapunsurile tale, sunt cam ciudate, la revedere!

| ŞmecheruDeTreabă a răspuns:

Nu sunt deloc stresat!

| eliaclodia explică (pentru ŞmecheruDeTreabă):

Scuze, dar nu stiu de ce imi suna a negarea adevarului. Vei fi uimit? Facem un test?

| ŞmecheruDeTreabă a răspuns (pentru eliaclodia):

Mult noroc! Fac orice test vrei! Am sa-ti arat ca sunt in stare sa mint, dar acum nu o fac!

| muzicadepoveste a răspuns:

Eu cam ma simt putin stresata la scoala pentru ca nu vreau sa pic sau sa iau o nota proasta, uneori imi trece si pe urma iar imi vine.

| eliaclodia explică (pentru muzicadepoveste):

Putin, nu pucin. Pe urma nu pormo. Trebuie sa fi mai atenta si nu ai de ce sa te mai simti stresata, pentru ca la scoala iti cere acum, doar scrierea corecta, nu? Bafta, iubita mea muzicadepoveste.