| minime3 a întrebat:

Cate poze pot salva pe Xiaomi Redmi Note 10S? Stie cineva sau aveti? Nu ma pricep cati giga are, sunt "afona" in ale tehnologiei. Il am de 2 ani, din 2022...si nu stiu cat ma va mai tine, si n-as vrea sa raman fara poze. Le mai am o parte doar pe Facebook, pe laptop nu. Ce ma sfatuiti? Daca puteti sa-mi raspundeti la intrebari, va multumesc de pe acum.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Xiaomi Redmi Note 10S...si nu stiu cat ma va mai tine, si n-as vrea sa raman fara poze"

de-o vreme incoace, s-a inventat asta: microSDXC

| minime3 explică (pentru sierra1):

Ce e asta? V-am zis ca nu ma pricep!

| minime3 explică (pentru minime3):

SAU poate doar nu cunosc denumirile in termenii astia.

| sierra1 a răspuns (pentru minime3):

La câte intrebări te-ai priceput să pui pe site, mă miră faptul că nu te-ai "priceput" să intrebi asta pe gugăl

https://support.google.com/android/answer/12153449?hl=ro

| minime3 explică (pentru sierra1):

Una e google-ul, alta e cand iti raspunde cineva in cunostinta de cauza, poate din proprie experineta. Puteati sa nu raspundeti decat sa fiti rautacios. Merci, pa!

| sierra1 a răspuns (pentru minime3):

Ai citit ce zice in link-ul ăla?

... eu zic că nu, altfel spuneai "merci" nu pa.
Dar in fine, pa-pa!

| popapopica a răspuns:

Un telefon de 2 ani nu e vechi. Eu am unul de vreo 6 ani si inca e ca nou. Nu il obosesc cu jocurile.
O solutie ar fi sa-ti salvezi pozele in PC sau pe alt suport.
Cat despre pozele din telefon, eu (si altii) prefer sa le am pe card. Chiar daca telefonul moare, raman pe card de unde pot fi copiate pe orice.