| Sorin_Vlad_2003 a întrebat:

Cati bani castiga Ilie din Youtube? Va rog ajutati-ma.
Va dau FUNDA!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Youtuberii castiga din alte chestii, promovari vanzari de produse, colaborari, etc. Nu traieste nimeni din banii de yt

Sa-ti dau un exemplu. Tipul asta, comedishortsvideos, in fiecare video are un fes/sapca/tricou pe care scrie TANK. Oamenii vad asta in video-uri si vor si ei. Si uite asa isi ia el casa, lamborgini, aparatura scumpa si tot ce mai vezi prin video-urile lui.
http://www.youtube.com/watch?v=9OSu0D5geFo

| Donsavas a răspuns:

Am auzit ca ar castiga in jur de 100 euro pe luna ceea ce nu e rau deloc

| Shoot97 a răspuns (pentru Donsavas):

Ce faci cu 100 de euro pe luna? laughing

| Donsavas a răspuns (pentru Shoot97):

Pentru un om care face mai nimic pe internet, banii aceea sunt destul de buni!winking el castiga 100 euro la peste 400.000 viwes... daca calculezi putin, la 5-6 filmulete de acest gen pe net, ar depasi cu mult...sume pe care nu le castiga chiar orice pe net, la ora actuala, in Romania! Succes la vlog! funda?

| kingersome a răspuns:

Presupun că vrei să devii yutubăr(ce stupid) dar totuşi nu crede că are banii ca să-şi cumpere în fiecare zi cîte un BMW, dar totuşi eu aş crede că câştigă în jur de 38-95$ pe zi.(doar părerea mea)