| anonim_4396 a întrebat:

Cautati solitudinea sau va este teama de ea? La ce va place sa reflectati atunci cand sunteti singuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi este teama sa nu sfarsesc singura insa in acelasi timp caut sa fiu singura(stiu e ciudat) :)-e prea mult de explicat...

Imi place sa reflectez asupra VIETII(a scopului/sensului VIETII).
De ex astazi am gasit ceva foarte interesant...
http://www.youtube.com/watch?v=sXeKsW1Jbbs

20 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Incerc sa scap de solitudine, e tortura constanta pentru mine, mie teama ca pur si simplu nu voi intlni pe nimeni care sa nu ma faca sa vreau sa bat un cui in perete cu capu cand deschide gura
in general ma gandesc la cum sa fiu mai bun sau cum sa fiu util

| Kaℓi a răspuns:

Nu o caut, dar nici nu fug de ea... uneori imi lipseste singuratatea. Si linistea.
N-as putea sa spun "la ce imi place sa reflectez" cand sunt singura. De obicei, gandurile vin buluc, fara logica si fara sa tina cont de ce mi-ar placea mie. Nu cred ca mi s-a intamplat vreodata sa-mi savurez singuratatea reflectand la ceva anume in mod premeditat.
Dar tu?

| thegatekeeper a răspuns (pentru Kaℓi):

Eu nu as putea rezista fara singuratate, din pricina personalitatii mele, cel mai probabil. Majoritatea timpului mi-l petrec singur si imi place foarte mult asa, desi multora le e teama de solitudine, din cate am observat. Obisnuiesc sa ma gandesc la foarte multe aspecte, insa cel mai adesea "ies" din realitate, imaginandu-mi diverse situatii si gasind uneori, cu ocazia aceasta, inclusiv idei pentru ceea ce scriu. Alteori ma gandesc la trecut, mai rar la viitor si la ceea ce poate urma.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Am reflectat la dispariţia ta. Bine te-ai întors!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Psihicul meu e ciudat dar inima mea e fericita pentru ca esti o inspiratie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Imi imaginez ca totul o sa devina foarte rece pe langa mine, nu voi avea nicio masca, ma voi simti ca un munte intunecat si plin de frig si voi fi mai subtil ca aerul

| Kaℓi a răspuns (pentru thegatekeeper):

Frumos, dar putin periculos. Nu e bine sa te refugiezi in singuratate si in imaginar, trebuie sa te pastrezi antrenat pentru societate si realitate.

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Bine v-am regasit! happy

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu, esti tot un suflet happy

| Trolli a răspuns:

Mie imi place solitudinea mult, uneori singuratatea ma sperie, dar cu solitudinea ma inteleg bine.
Ma simt in largul meu cand sunt doar eu cu mine, simt ca mie imi pot spune orice, sunt cel mai bun prieten al meu, uneori un "dusman". Ma gandesc la totul felul de chestii, cu sens sau fara. Un maraton de ganduri:unele albe, altele negre. Depinde de starea pe care o am.

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce frumos ai spus...ca un poet. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

Sunt un idiotlaughing

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place umorul tau..si felul tau de a fi/gandi. : )

Si eu ma consider idioata, dar tu sigur nu esti! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

Iti promit ca sunt un idiot, daca nu ai nimic cu idiotiilaughing
esti doar foarte dragutahappy

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma contrazice, nu esti! :p
Esti dragalas. Ca cel din poza ta, care apropo, imi aminteste de un desen animat. Nu stiu care...deci, te asosiez cu copilaria. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

*avatarul ei e mult mai profund, se gandeste* the poem of the wind and the treeshappy *ii toarna ceaihappy*

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

*se aseaza langa xochipilli si savureaza ceaiul oferit de el si ploaia* Multumesc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

*aprinde lumanari si e profund recunoscator ca isi ia din timpul important pentru el*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

Daaaa!love struck