| JetBlueJet a întrebat:

Ce ati vrea sa schimbati la scolile voastre?
~Spuneti chiar daca nu ar fi posibila schimbarea~
-Ceva ce v-ar face sa mergeti de drag la scoala si nu de nevoie sau ca sunteti obligati.

Răspuns Câştigător
| RoryM a răspuns:

Pai ar fi bine sa avem o costumatie dupa placul nostru.Normal decenta.
In alt rand sa fie pauzele un pic mai lungi.
Si cand ne desfasuram orele sa fie clasele cu un aspect mult mai frumos.
Si mai ales schimbarea manualelor cu unele mai simple si ample in care elevul sa poata invata.Mai ales noi avem niste manuale care chiar nu poti invata mai nimic dupa ele.Sunt niste texte atat de urate. sad

10 răspunsuri:
| Devilgrim a răspuns:

Sa se vand inghetati la magazin...
Cred ca doar atat dupa mine.

| JetBlueJet explică (pentru Devilgrim):

Si asta ar fi singurul lucru ce te-ar face sa mergi de drag la scoala?
*Ar fi mai fain daca ar da-o pe gratis.
~La mine se da si inghetata, de toate.Inclusiv cafea~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partea de direcțiune și câțiva profesori.

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

Mai exact ce anume la partea de directiune?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orarul sa fie mai scurt si util, sa existe doar materiile la care dai bacul si inca 2-3 ore in plus (pe langa asta si un pic de practica pentru profilul respectiv, de preferat intr-o zi de vineri) in care sa te invete legile, psihologie, cum se fac cu adevarat banii, sa te invete lucruri despre viata, sa te invete cum sa te protejezi, ca sa nu ai prunci intr-un moment nepotrivit, etc.
Asa ai mai mult timp, nu iti mai doresti pauze lungi pentru ca ai cateva zile libere in plus, si in aceste zile poti progresa in ceea ce faci mult mai usor. Eu nu prea sunt de acord cu uniformele, fiecare sa poarte ce vrea dar pana la o anumita limita, sa fie o imbracaminte decenta, nu pentru club laughing In legatura cu predarea, sa fie scurta si sa aiba doar strict ce este necesar, strict pentru viitor, e enervant sa umpli paginile caietului doar de dragul de a fi umplut si sa se vada ca ai "muncit mult" si pe degeaba, pacat de timpul irosit sad... Asta e parerea mea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sa stiu ca dupa terminarea studilor-"Daca am carte am si parte"-nu doar diploma(care e un zero barat si nu te ajuta aproape la nimic), deci la scoala sa deprinzi si notiuni/abilitati practice nu doar notiuni teoretice, asfel ca la terminarea studiilor scolii respective sa poti fi pregatit pentru orice, sa poti ocupa un post in domeniul in care ai studiat sau nu numai(si toate astea ar fi posibile doar cu implementarea unor ore de practica in orar, evident ar trebui ceva nou si special conceput-ceea ce deja exista e foarte nesatisfacator)

Al doilea lucru (de) remediat ar trebui sa fie competenta profesorilor.

| alexandrualind a răspuns:

Sa ne asculte profesorii si sa facem ce vrem.Sa mancam in ora, sa nu mai se inchida usiile cand se suna de intrare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

As schimba catedra.

| RainmakerX a răspuns:

Well, as scoate prostia cu "camasa bleu"... consider ca nu conteaza culoarea atata timp cat hainele sunt decente.

... As schimba vreo 15 profesori frustrati si cam atat...

| MistretulPufos a răspuns:

Sa nu existe reguli de tinuta, sa nu existe materii neimportante pe care mi-e lene sa le insir, pauzele sa fie mai lungi si orele mai scurte