Întrebare recomandată | Silviu17 a întrebat:

Ce credeti despre acei prieteni care te cauta doar cand au nevoie de ceva, merita ei cu adevarat sa-i numim "prieteni"?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In ziua de azi, toata lumea este doar pe interes si nu mai poti avea incredere in nimeni.
Prietenul din ziua de azi este prieten cu tine doar cand ii dai si cand iti este bine, la necaz, nici neamul nu mai este neamul tau.
Un prieten adevarat este acel om care atunci cand dai de greu il suni si iti zice
Imediat prietene voi fi alaturi langa tine si te voi ajuta cu mare placere.
Astazi ii poti numara pe degete pe cei care iti sunt cu adevarat prieteni.
Daca te cauta doar la nevoie, nu merita sa ii zici prieten.
O zi frumoasa sa aihappy

39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sori88 a răspuns:

Sincer nup

| Ritsuko a răspuns:

Nu merita.Aceia nu sunt prieteni adevarati, sunt ''prieteni '' cu interese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope.

| SatanSoul a răspuns:

Dupa parerea mea acesti "prieteni" se numesc prieteni din interes, clar nu poti sa-i numesti prieteni adevarati. In ziua de azi adevarati prieteni sunt pe cale de disparitie, si trebuie respectati in totalitate

| Dariusuu a răspuns:

Ştii ce merită aceste persoane? Ignore Block instant din viaţa TA. Acum pe bune, cine ar avea nevoie de nişte profitori? Ocupă-ţi timpul cu persoane care îţi vor binele ci nu răul sau banii tăi.

O zi frumoasă.

| Sarah_Ardizzone_1999 a răspuns:

Sincera sa fiu nu.

| Alexiandra a răspuns:

Pai eu nu pot numi acele persoane prieteni
Prieteni vin si la rau si la bine, se bucura cu tine, se intristeaza cu tine, Acei prieteni sunt adevarati, dar ceilanti te folosesc si te ranesc

| Mihaela1love a răspuns:

Desigur ca nu!

| karlamarya a răspuns:

Mai mult ca sigur nu merita

| vocea a răspuns:

Ei nu merita nici macar cunoscuti, oameni profitori

| RaDuk a răspuns:

Nu, cel mult merita sa le zici cunostinte

| HisoChan a răspuns:

Păi sincer, acest tip de "oameni" nu pot intra în categoria "prieteni", cel puțin din punctul meu de vedere. Există o diferență între prieteni (adevărați) și oameni bazați pe interese.
O prietenie adevărată să ști că se dovedește și observă la greu, nu doar la bine. happy Iar eu nu am o părere bună despre ei și nu ar merita să ne intereseze de soarta lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita si apropo, de fiecare data cand te cauta sa iti ceara ceva aminteste-le ce sunt, niste prieteni pe interes si aminteste-le de datile cand nu au fost cu tine.E foarte fain sa le vezi reactia cand aud asta.

| Number13 a răspuns:

Nu merita!

| methodmen a răspuns:

Nu,sunt prieteni de conjuctura

| theon a răspuns:

Eu am senzatia ca, de fapt, aici ar mai trebui inclusa inca o etapa. Daca refuza sa te ajute atunci cand tu ai nevoie, nu pot fi numiti prieteni.
Cred ca uneori se mai intampla sa nu auzi de unii oameni decat la rau, dar nu mi se pare un lucru de neacceptat. Uneori, pur si simplu asa se aranjeaza lucrurile.

| startcome a răspuns:

Salut! Nu aceia nu sunt prieteni, cum este si zicala aia : prietenul la nevoie se cunoaste. dar cum zici tu. te cauta doar cand au nevoie de ceva. prietenul adevarat te cauta si fara sa aiba nevoie de ceva anume. Acela trebuie sa fie langa tine la bine si la greu daca ei sunt prieteni adevarati!

| marinaculcea a răspuns:

Bineinteles ca nu prietenii iti sunt alaturi la bine si la rau... Nu vin la tine doar cand au ei nevoie de ceva happy

| Iary_Alexutza_1998 a răspuns:

Nu,ei vor numai bani si distractie da merita daca ti se intoarce acel ceva si sa ii vezi ca se bucura sa te ajute

| BiuL a răspuns:

Nu sunt prieteni. Sunt persoane oportuniste si profitoare.

| cupiduser a răspuns:

Nu laughing se numesc oameni profitori

caramela
| caramela a răspuns (pentru BiuL):

Corect!

| Fatamuntilor a răspuns:

Prietenii pe interes,,! Cine s-a fript cu ciorba, sufla si in iaurt'', spune o vorba!
Dar cu cat esti mai patit iti alegi mai cu grija prieteni...

| Georgescu_Sebi_1990 a răspuns:

Nu, sub nici un fel ei nu iti sunt prieteni si doar profita de tine

| Nicholas2200 a răspuns:

Eu zic ca îi poți numi profitori si ca ar trebui sa le spui asta chit ca te vei certa cu ei.

| pistruiata11 a răspuns:

Nu merita

| XeLeMeNtX a răspuns:

Nu

| InoueOrihime a răspuns:

Http://www.wattpad.com/67384934-ridica-te-si-lupta-continutul-cartii Citeste asta. Este scrisa de mine si te va ajuta mult pentru ca este de psihologie. Sper ca o sa iti placa.

| fata6rebela a răspuns:

Nu cred, ca ar trebui sa ii numim prieteni, ei doar se folosesc de noi.