Întrebare recomandată | Silviu17 a întrebat:

Ce credeti despre acei prieteni care te cauta doar cand au nevoie de ceva, merita ei cu adevarat sa-i numim "prieteni"?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In ziua de azi, toata lumea este doar pe interes si nu mai poti avea incredere in nimeni.
Prietenul din ziua de azi este prieten cu tine doar cand ii dai si cand iti este bine, la necaz, nici neamul nu mai este neamul tau.
Un prieten adevarat este acel om care atunci cand dai de greu il suni si iti zice
Imediat prietene voi fi alaturi langa tine si te voi ajuta cu mare placere.
Astazi ii poti numara pe degete pe cei care iti sunt cu adevarat prieteni.
Daca te cauta doar la nevoie, nu merita sa ii zici prieten.
O zi frumoasa sa aihappy

39 răspunsuri:
| Danessy a răspuns:

Hey
Pai daca apar ca umbra doar atunci cand la tine soare...deci nu chiar merita a fi numiti ''prieteni''

| William a răspuns:

Nu stiu, unii dintre ei te ajuta la nevoie.

| ShadoWCrist a răspuns:

Noooo

| zaicionok02 a răspuns:

Nu prea as crede ca ar trebui asa de numit fiindca ei doar te folosesc

| AndreeLolla a răspuns:

Nu, dar degeaba ca in ziua de azi greu gsesti prieteni adevarati, care nu sunt pe interes...

| Latinmoon a răspuns:

Daca n-ar avea interes de tigari, mancare sau bani nu te-ar mai numi prieten, te-ar numi strain.
Mi-e sila de astfel de persoane!winking

| NOBODY a răspuns:

Nu. Aceia sunt doar profitori.

| 2low4us a răspuns:

Aia nu mai sunt prieteni atunci.

| iulianbuza05 a răspuns:

Eu la fel am avut intrebarea aceasta pina ce m-am imbolnavit. Atunci au venit sa ma viziteze doar prietenii adevarati... ceilalti s-au amintit de mine dupa boala cind deja ii puteam ajutabig grin