Întrebare recomandată | Silviu17 a întrebat:

Ce credeti despre acei prieteni care te cauta doar cand au nevoie de ceva, merita ei cu adevarat sa-i numim "prieteni"?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In ziua de azi, toata lumea este doar pe interes si nu mai poti avea incredere in nimeni.
Prietenul din ziua de azi este prieten cu tine doar cand ii dai si cand iti este bine, la necaz, nici neamul nu mai este neamul tau.
Un prieten adevarat este acel om care atunci cand dai de greu il suni si iti zice
Imediat prietene voi fi alaturi langa tine si te voi ajuta cu mare placere.
Astazi ii poti numara pe degete pe cei care iti sunt cu adevarat prieteni.
Daca te cauta doar la nevoie, nu merita sa ii zici prieten.
O zi frumoasa sa aihappy

39 răspunsuri:
| 2low4us a răspuns:

Aia nu mai sunt prieteni atunci.

| pistruiata11 a răspuns:

Nu merita

| Alexiandra a răspuns:

Pai eu nu pot numi acele persoane prieteni
Prieteni vin si la rau si la bine, se bucura cu tine, se intristeaza cu tine, Acei prieteni sunt adevarati, dar ceilanti te folosesc si te ranesc

| theon a răspuns:

Eu am senzatia ca, de fapt, aici ar mai trebui inclusa inca o etapa. Daca refuza sa te ajute atunci cand tu ai nevoie, nu pot fi numiti prieteni.
Cred ca uneori se mai intampla sa nu auzi de unii oameni decat la rau, dar nu mi se pare un lucru de neacceptat. Uneori, pur si simplu asa se aranjeaza lucrurile.

| startcome a răspuns:

Salut! Nu aceia nu sunt prieteni, cum este si zicala aia : prietenul la nevoie se cunoaste. dar cum zici tu. te cauta doar cand au nevoie de ceva. prietenul adevarat te cauta si fara sa aiba nevoie de ceva anume. Acela trebuie sa fie langa tine la bine si la greu daca ei sunt prieteni adevarati!

| Sarah_Ardizzone_1999 a răspuns:

Sincera sa fiu nu.

| zaicionok02 a răspuns:

Nu prea as crede ca ar trebui asa de numit fiindca ei doar te folosesc

| cupiduser a răspuns:

Nu laughing se numesc oameni profitori

| XeLeMeNtX a răspuns:

Nu