| Alexxiax98 a întrebat:

Ce credeti despre alaptatul copiilor in public? (la san)
Ar trebui sa fie interzis, cum zic unii?

38 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu inteleg de ce va pasa de niste oameni frustrati si plictisiti, le mai faceti si reclama.

| Dece5 a răspuns:

Eu sunt pentru. Cum sa interzici asa ceva. E ceva normal, firesc si nu vad de ce trebuie sa ne ascundem. Din punctul meu de vedere e un lucru minunat si frumos.

| Alfred0703 a răspuns:

Da, ar trebui interzis. Cum pe unii ii deranjeaza "man spreading"-ul si pe mine ma deranjeaza alaptatul copiilor in public.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie nu mi se pare o dovada de exchibitionism, sau ceva scarbos. Nu cred ca femeile respective isi scot țâța in public de placere. Mi s-ar parea de bun simt sa le ignoram, nu sa ne dam scarbiti.
Consider ca mamele ar trebui protejate/agreate in public, nu incoltite.

| Endoryus a răspuns:

Cum se face ca acum 100 de ani nu era problema asta? Femeile alaptau acasa nu in public sa isi arate balcoanele.

| Alexxiax98 explică (pentru Endoryus):

Pai atunci era altceva, erau reguli mai stricte fata de femei si ele nici nu paraseau casa la fel de mult ca acum.

| RainmakerX a răspuns:

Cand mergem la plaja/piscina si sunt vreo 10 tipe in costum de baie fara sutien nu zice nimeni nimic.

Oricine peste 13 ani a vazut sani ori pe internet ori la piscina cand era mic. In curand o sa descopere ca pot si urechile sa fie organ sexual si o sa le acoperim si pe alea laughing Suntem vai de noi...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ei nah... ideal ar fi sa il duci intr-un loc ferit, fiindca in public in multe zone e plin de microbi samd, dar sa nu exageram de-acum. Nu cred ca mama fiind iti propui sa alaptezi in public sau iti faci blazon din asta. Cind se intampla, se intampla, si asta e. Pudicii si aia batuti in cap care vad o problema in asta nu au decat sa stea in casa si gata.