| anonim_4396 a întrebat:

Ce cunoasteti de SRI (Serviciul Roman de Informatii)? Daca lucreaza cineva in domeniu, sau cunoaste persoane, va rog lasati-mi un mesaj...Chiar este totul atat se SECRET? Cine cunoaste cat de putine detalii despre acest job va rog din suflet anuntati-ma. Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce ceri tu este imposbil, persoanele din SRI beneficiaza de statut special avand in vedere faptul ca le poate fi viata in pericol ori chiar a familiei datorita muncii lor, asa ca identitatea acestora este strict confidentiala incat chiar si din politie politisti normali nu o cunosc si nu au acces la baza de date cu informatii despre acestia decat in baza unor avize speciale doar anumiti politisti desemnati special.
Se cunosc oficial doar anumite persoane din conducere care de asemenea au si rol de comunicare si schimb de informatii cu mass media ori institutii si altele, restul insa nu trebuie sa fie la cunostintele muritorului de rand.

| pafpap a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este adevarat, ca un simpu agent ai nevoie ca sa fi angajat fara discutii de un modul psihologic si de armata 1 an si 4 luni, in rest ei nu detin prea multe informatii secrete. daca cauti de-a fir de par pe net vei gasi toate informatiile pe care ei le stiu(cum ar fi despre francmasonerie, despre discutiile interparlamentale...)daca vrei sa te angajezi in acest domeniu si ai luat si bacul iti mai ramane sa faci armata si modulul psihologi, dupa care sa iei contactul cu aia de pe net, ii foarte simplu