| skyrim2 a întrebat:

Ce e de facut când simți ca nu te regăsești? Când simți ca ai eșuat și nimic nu merge bine, Am 28 de ani și simt ca nimic nu am făcut bine, ca am avut parte numai de esecuri și ca nu ma mai mulțumește nimic, am rămas și cu datorii din cauza unei dependente de care am scăpat și fără bani în buzunar în fiecare luna mă întreb ce e de facut, ma uit în jurul meu și simt ca am eșuat, ceea ce inseamna a fi un bărbat în ochii celor din jur, mă simt ca ultima sluga fără nici o putere, nu reușesc sa îmi găsesc drumul de 4 ani și simt ca ma duc din ce în ce mai rau în jos

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Problema ta e ca nu esti multumit de viata care o ai pentru ca o compari cu viata prietenilor, cunoscutilor etc ceea ce e total gresit!
Privind din exterior la ceilalti par impliniti fericiti cate unii si plin de bani dar de fapt totul e invers! Asa ca nu te mai compara cu nimeni ci numai cu tine cum ai fost ieri sau acum 1 luna, 1 an si cum esti acum. Daca recunosti ca iti mergea mai bine in trecut atunci ia-ti viata in maini serios si vezi unde ai gresit si indreapta-te! Nimeni nu te poate ajuta, numai tu singur o poti face! Si inca ceva: incearca sa gandesti pozitiv si nu te mai plange atat ca o fetita de 6 ani! Bazeaza-te pe propriile puteri chiar daca nu vezi in viitorul apropiat ceva bun.
Tine minte un lucru: nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici tristetea, nici banii multi dar nici banii putini!
Viata ne tine intr-un echilibru: cand suntem jos, cand suntem sus, alta data suntem pe la mijoc... Deci capul sus si ai incredere in tine chiar daca simti ca nu mai poti, asa cum am zis nimic nu tine la nesfarsit! Bafta!