| nucunosc48 a întrebat:

Ce e mai grav sa bati pe cineva sau sa amenintit la web cu cutitul? ce fapta e mai grava? eu as zice ca ala sa bati pe cineva.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai e mai grav sa bati pe cine. E și mai ușor de demonstrat acesta infracțiune.

7 răspunsuri:
| StimabiluI a răspuns:

Pe web poți fi înregistrat și se pune ca dovadă, așa că se poate lua o pedeapsă mai mare pentru amenințări de acest gen decât pentru agresiune.

| nucunosc48 explică (pentru suntserios):

Dar daca nu a inregistrat la web acel om, e foarte greu cu dovezile nu? dar eu nici nu stiu unde stau si oricum mai faceam si la misto, hai ma mare chestie ala nici macar nu era speriat, adica nu era speriat sau ceva si cum sa fie mai grav faptul ca doar i-ai zis ca daca te mai supara o data o amenintiti pe nevasta-sa nu ca o injunghi, come on si oricum nu o fac adica daca mi-ar lua cineva interviu ar vedea ca sunt inofensiv.

| intren42 a răspuns (pentru StimabiluI):

Nu am fost inregistrat, pai si daca nu ai antecedente si nu reprezinti un pericol? plus ca ala e in Scotia si eu sunt aici in Romania? dar stie unde stau ne stim de pe net dar eu mai si glumeam dar eu stiu ce a inteles el.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru nucunosc48):

Nu e mare chestie dar pari ca.cat pe tine vad.

| Hyperion7 a răspuns:

Ar fi cam la fel de grave.
Că amenințările cam tot acolo duc, la bătaie.

| nucunosc48 explică (pentru suntserios):

Dar de pe site-ul ala pi bay, stii la ce ma refer nu e tot una cu a descarca de pe un site random un joc?

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric este mai grav sa bati pe cineva!