| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Ce exercitii sau ce as putea sa fac pentru a alerga cat mai repede. Dau maine proba de alergat la sport.Am dat una initiala si pe 50 m am scos 8.00 sec.
Vreau sa scot cel mult 7.60 ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| DanielJackson a răspuns:

Nu poti face nimic. trebuie doar sa alergi, timpul trece in functie de cum te misti. timpul trece repede daca te misti repede, incearca sa alergi in pauza dintre secunde, sau chiar sa incetinesti timpul alergand repede dar imaginandu-ti ca alergi incet, lejer... fara sa obosesti.

1 răspuns:
| EvangelineDS a răspuns:

Incearca dupa scoala sa iesi in curte sau parc si sa alergi sinfura sau chiar sa te cronometrezi singura pe traseu pe care trebuie sa alergi cand dai proba