| mentholinks a întrebat:

Ce faceti? Aveti planuri pentru weekend? Fiti fericiti voi cei care aveti patener, partenera. Sa fii singur e aiurea tare.

41 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Cine a zis ca singur nu poti fi fericit? Simte-te bine cu tine, iubeste-te, respecta-te si ai sa vezi ca esti fericit cu sau fara partener/a. Nu-ti conditiona fericirea pe altii si fa o activitate in care nu ai nevoie de Partner, exista si activitati pe care le poti face singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am, o sa stau in casa si o sa plang ca sunt singur. Daca aveam partenera era totul roz si aveam ce face toate weekendurile;

| dbigiu84 a răspuns:

De ce nu iesi in oras sa cunosti lumea? Poti sa mergi si cu prietenii la un bar, sau la un teren de fotbal/lapte gros. Daca nu iesi din casa, sa nu te astepti ca prea curand sa ai vreo prietena.

| Plato a răspuns:

Weekend-ul asta la Cluj se tund oitele, deci avem planuri.

| mentholinks explică (pentru dbigiu84):

N-am nici prieteni. Sunt in strainatate, viata naspa.

| mentholinks explică (pentru Plato):

Tu ai prietena?

| Plato a răspuns (pentru mentholinks):

Logodnica, da.

| mentholinks explică (pentru Plato):

Te invidiez, dar doar pentru asta.

| Plato a răspuns (pentru mentholinks):

laughing Poti sa fii foarte fericit si singur. E pacat sa pierzi ani din viata plangandu-ti de mila. Uite, de exemplu, duminica ii tundem pe FCSB la Cluj. Crezi ca daca eram singur nu ma simteam la fel de bine acolo? laughing
Tu ce faci toata ziua? Mergi si tu la un film, un meci, o excursie, orice iti place tie. Chiar nu are rost sa stai sa bocesti si sa zici "de ce eu?" "uite ce fericiti sunt altii", fericirea e o alegere. Spune doar "sunt fericit!" si fii fericit. happy
Stiai ca pana si expresia fetei conteaza foarte mult? Daca te incrunti si stai suparat, creierul te face sa fii chiar asa. Chiar daca esti suparat in interior, daca zambesti pur si simplu, creierul crede ca esti fericit si-ti transmite senzatia asta. Sunt cuvintele doctorului Constantin Dulcan, profesor universitar si neurolog.
:„Tot ceea ce gândim este sprijinit pe un fundament energetic. În momentul în care gândim frumos, bine, noi emitem un nor de lumini." - D.C. Dulcan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu ai cum sa schimbi un om prin simple raspunsuri

| RAY a răspuns:

Ascult muzica, nu, fericirea nu inseamna a avea iubita, cu o floare nu se face primavara, tu ce planuri ai?

| mentholinks explică (pentru RAY):

Daca tu esti fericit si fara bravo tie. Planul e sa stau acasa, pe TPU, prin oras singur, plictiseala.

| SilentRain a răspuns:

Bântui pe aici, nu am nici un plan

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Bate palma.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Pok, gata am bătut-o

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Pok. Pot sa-ti pun o intrebare personala? Nu legata de forme sau aspect:d

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Dap, pune

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Ai avut vreodata iubit? Daca da, cum a fost relatia?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Hai sa spunem doar ca nu îmi plac oameni de nici o culoare

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Inteleg. Dar ai spus ca iubesti un verisor de-al tau, deci exista totusi oameni de care iti place.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Da, exista și sunt foarte putini

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Ok. Te mai intreb ceva. Se dau multi baieti la tine? Cum ii refuzi?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Pfff-haha ce curiozități ai omule
Nu și nu, e răspunsul meu

| mgtow a răspuns:

Ma joc online gta5. Daca ai bani si tot ce vrei e misto singur, sarac si singur iti bagi p in ea de viata

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca intentia lui era sa-l schimbe, doar sa-i arate si alte perspective, oamenii se schimba de la sine oricum

| bogdan324 a răspuns:

Un McDonalds, un gta 5 online precum colegu' de mai sus, mai o plimbare cu masina cu prietenii, mai o mica betie, nimic special.

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Bine. Te mai intreb. Ai dormit bine azinoapte? Ce ai visat?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Am dormit lemn, nu mai știu ce am visat

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Asta e semn bun. Ai forte proaspete azi.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Nu prea cred, în general nu îmi amintesc ce visez, doar dacă visez urat