| Pichakchiu a întrebat:

Ce înseamnă când un băiat te jignește, îți aduce injurii, apoi îl ierți pentru că îl iubești, el spune ca nu se va mai repeta, și în final, se repeta iar. Ce este de făcut?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca esti o femeie naiva ca sa nu spun prostuta, fiindca un baiat care te injura si te jigneste NU te iubeste si face totul posibil ca sa-ti arate cat te distrepuieste si cat isi poate bate joc de tine, ca sa-l lasi in pace, fiindca nu te doreste in viata lui.

Ce este de facut?
Sa ai bun simt si sa-l lasi in pace, ca omul nu te vrea in viata lui, odata ce nu te iubeste si iti arata asta prin jignirile pe care ti le aduce.

| Standt a răspuns:

Inseamna ca esti proasta. Cum poti iubi un barbat care te jigneste? Pentru ce il iubesti?
Ce e de facut? E de renuntat la el.

| RedMarr a răspuns:

1. Inseamna ca are o Problema. Problema e la el, si daca vei continua sa-l ierti, tot ce vei face este ca II VEI INCURAJA comportamentul Abuziv/Agresiv(pentru ca vede ca merg). Cand cineva te Iubeste nu se Comporta asa. Ceea ce iti doresti Tu si ceea ce iti ofera El ...sunt doua Lucruri Diferite. Ti-a aratat asta Clar. Tu asta vrei pentru Tine?
2. Nu are rost sa dezvolti sentimente/scenarii pentru cineva care nu ti-a SPUS CLAR lucrul asta, ca are sentimente pentru tine/te iubeste. Nu e singurul baiat care iti poate oferi ceea ce iti doresti. O vorba spune asa - 'Daca Nu te Respecta, Respecta-te pe Tine parasind situatia respectiva '.

| Mindfulness a răspuns:

Că ești naiva și că el este narcisist. Femeile câteodată dezvolta sindromul Stockholm când sunt bătute, abuzate de astfel de persoane. Îți cam meriti soarta.

| Mindfulness a răspuns (pentru Mindfulness):

Iubește un om care te iubește întotdeauna!

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Să spui ca te schimbi dar să nu o faci este manipulare. Dar am și eu o întrebare la rândul meu, ce motiv ai să îl iubești? Care sunt motivele pentru care îl iubești dacă te tratează ca pe un nimeni? Gândește-te un pic la întrebarea asta

| Madaxo97 a răspuns:

Pe bune ca întrebi asta? laughing stii deja ce este de făcut, sa îl lași naibii odată, la ce mai stai cu el, înseamnă ca îți place si ție sa te înjure, îți face placere, ca altfel nu stăteai, nu o sa înțeleg niciodată femeile ca voi. Pentru ce naiba stați frate cu toți handicapații care va înjura si își bat joc de voi, mai te si lauzi ca îl iubești, pe bune? Pai înseamnă ca iubești și sa te înjure, logic nu? Asta nu e iubire, se numește ATAȘAMENT, te-ai învățat cu el si de aia îți e greu sa te desparti, te-ai atașat doar, dar poți sa o rupi cu el, orice învăț are si dezvăț, e mai greu la început cateva zile după vei realiza ca îți e mai bine fără el și jignirile lui.
Nu mai spune ca e iubire ce simți ca iubirea nu se simte așa, vei ști când o vei simții cu adevărat, iubirea e ceva imposibil de simțit pentru cineva care își bate joc de tine si te înjura, ce ai tu e doar un atașament bolnav față de el de care trebuie sa scapi. Mergi la psiholog dacă trebuie sa îți rezolvi problemele de atașament, si renunță la bărbații abuzatori, nu se vor schimba niciodată, poți sa le dai si 100 de șanse, degeaba, dacă el vede ca îl accepti mereu înapoi, nu se va schimba, pentru ca el crede ca așa iti place de el sa se poarte.

| dullcat a răspuns:

Inseamna ca lupul nu isi schimba parul niciodata! Cand iubesti pe cineva nu arunci cu jigniri si insulte, atunci cand aveti divergente, ci cauti sa rezolvi in mod diplomat dupa ce se calmeaza nervii.Cum poti crede ca el te iubeste cand se comporta asa? Trezeste-te la realitate si lasa-l in pace, altfel aceste episoade se vor tot repeta la infinit, fara sa se schimbe, doar te duce cu zaharelul. Sper ca vei lua decizia corecta pentru tine!

| 1onur a răspuns:

laughing tare asta laughing