| ioanacoruga4567 a întrebat:

Ce înseamnă expresia "mutul f*** pământul"? Într-o discuție cu mai multe persoane, cineva mi-a atribuit această expresie, dar nu știu dacă e de bine sau de rău, nici nu am întrebat-o.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Eu cred ca e de bine. Adica e ca si cum ar spune ca tu nu prea vorbesti dar cand treci la fapte se vede

| Felissa13Eden a răspuns:

Ai fost surprinzător in discutia aceea. Depinde in ce context a spus-o, ca poate sa aiba atat conotatie negativa, cat si pozitiva.