| LarisaAndreea a întrebat:

Ce inseamna "Ododo" si "Lol" laughing?
Fundawinking

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Lol inseamna "Lots of laughts" si traducerea in romana ar fi ceva de genul "mii de rasete", adica "mor de ras".
Si "ododo" poate se refera la un obiect/lucru dragalaslove struck. Sau chiar la un bebellaughinglove struck!

2 răspunsuri:
| Dreamer12345 a răspuns:

Cine spune Lol considera o chestie amuzanta adica rade, iar daca zice ododo i se pare dragut/a o chestiehappy. Funda?

| 280Monica280 a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

LOL însemană "laugh out loud" adica "râsete fără gălăgie" pentru că se foloseşte doar în scris şi nu în viaţa de zi cu zi!