| sandrutzikagirl a întrebat:

Ce inseamna pentru voi cuvantul "IUBIRE"- (definiti iubirea):d

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minciuni, fals - uz de fals, vorbe in vant. Iubirea nu mai exista e doar un mit.

| DennyxD a răspuns:

Iubirea nu se exprima in cuvinte, se simte!

Apache
| Apache a răspuns:

Nu inseamna nimic ...chiar mi se rupe de ea

| Deleb a răspuns:

Pentru mine iubirea nu e numai cea dintre fata si baiat ci si cea copil parinte, iar cea de o considerati voi "iubire" e...o porcarie, scuze. Si iubirea nu inseamna sa iti bagi limba la fiecare non-stop. Scuzati-ma dar asta-i adevarul. Succes!

| Ana_6759 a răspuns (pentru mgtow):

Nu e un mit.Ce fel de suflet ai sa nu o simti? Eu o pot gasi in orice fiinta din jurul meu si o simt foarte intens pentru mama frate si pentru iubit.Nu e nici un fel de mit insa cred ca asa se va intampla daca pe lume se nasc persoane care nu pot simti iubirea. Iubirea e asa frumoasa ca eu intotdeauna plang imediat cand simt ca nu mai iubesc pe cineva si daca cineva nu ma iubeste.E greu sa iubesti uneori, cand nu esti iubit la fel, dar imi place sa simt inima plina de iubire mereu.Eu cred ca trebuie sa-ti iubesti macar mama?

| mgtow a răspuns (pentru Ana_6759):

Normal ca mama mi-o iubesc si tatal dar pentru altcineva nu va avea parte de afectiunea mea.