| badriel a întrebat:

Ce inseamna pentru voi IUBIREA? Un sentiment adevarat sau doar un fleac asa?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu poti defini iubirea in mod rational,este ceva ce ratiunea umana nu poate intelege,ceva foarte puternic, din pacate fete sincere,serioase care sa iubeasca sunt rare,multe fiind ipocrite, materialiste, mincinoase, eu unu numai cred in asa ceva, cum sa cred cand ma mint fetele non stop

19 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E un sentiment unic si adevarat.

| badriel explică (pentru Freya1):

Adevarat graiesti!

| mgtow a răspuns:

Un trenchea flenchea de poveste care credeam in ea cand eram mic si acum nu

| Hammurabi a răspuns:

Înseamnă foarte mult pentru cei care o au și mai nimic pentru cei care n-o au și nu știu ce e aia.

| mentholinks a răspuns:

Ceva intre. E bine sa nu-i acorzi multa importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vulnerabilitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pana acum, doar un atasament nepotrivit, de care a trebuit sa scap.
E foarte adevarat pentru mine, cand se intampla.

| Donsavas a răspuns:

Este doar un amalgan de reacții chimice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin adevaratã/fleac vrei sa zici neconditionatã/conditionatã? da simt pentru un copil mic, animal.
Pentru oamenii maturi iubirea este conditionatã.

| Logann a răspuns:

Iubirea este intalnirea a doua planetare pe un trabant in ploaie.

| Drimmero a răspuns:

Un sentiment mai mult decat adevarat, dar si unul sincer de care scap greu.

| badriel explică (pentru mgtow):

De ce nu mai crezi?

| badriel explică (pentru RAY):

Adevarat,putine fete sunt chiar cum trebuie sa fie adica iubitoare, neconditionate, prietenoase etc...

| badriel explică:

Scuze,am vrut sa pun ca raspuns castigator acest raspns:

acum 20 ore | Hammurabi a răspuns:
Înseamnă foarte mult pentru cei care o au și mai nimic pentru cei care n-o au și nu știu ce e aia.

Răspunde Raportează Evaluează

| mgtow a răspuns (pentru badriel):

Am avut probleme in trecut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Interesant punct de vedere.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Am trăit ambele situații.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Una din 2 clar se intampla la toata lumea la inceput. Prima situatie nu prea la toti. Bine, sunt destui care zic ca stiu ce e aia dar se mint singuri.

| CleanHeart a răspuns:

Habar nu am
Dar e faina