| Dismally a întrebat:

Ce inseamna pentru voi un om de succes si cum credeti ca poti deveni unul?

3 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Nu conteaza ce inseamna pentru noi.
Daca tu vrei sa devii om de succes, atunci conteaza pentru tine ce inseamna.
Per general, un om de succes e unul realizat in viata in toate domeniile dorite. Ideea e ca unii sunt realizati atunci cand au familie, altii cand primesc jobul dorit. Depinde de individ.
Cum devii unul? Prin munca, prin multa studiere, niciodata nu e prea putin. Pentru mine as considera ca sunt o femeie de succes atunci cand voi avea atat jobul dorit, cat si relatie stabila. Relatia o am si acum, dar nu-i garantie ce va fi peste ani. Deci, totul depinde de perspectiva. Nu-s o persoana familista, dar am inteles ca singuratatea nu-i de mine.

| Dismally explică (pentru MPersephone):

Stiu ce inseamna pentru mine happy dar sunt curios sa vad ce inseamna pentru altii.

| Sonia822 a răspuns:

A fi de succes inseamna sa-ti faci de mic un plan in cariera. Din Generala. Sa dai la un liceu economic unde inveti contabilitate 4 ani, sau un liceu militar. Sa urmezi o facultate importanta, care deschide usi: drept, magistratura, medicina, unitati miliatre, inginerie, arhitectura. Toate la stat. Un dentist cu cabinet castiga 270 000 euro pe an. Daca nu ai o diploma astfel incat oamenii sa faca in fata ta plecaciuni, poti considera ca ai un handicap, nu vei fi niciodata un om de succes. Decat la femei. Poate.