| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna trisatul pentru tine?
In unele privinte, eu o consider o "scurtatura" big grin

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Dupa caz,capata si diverse atribute,bre.

Lance Armstrong a trisat si l-au prins.I-au retras titlurile,dar el tot ca un sef o arde,direct de pe canapea,cu tricourile galbene inramate deasupra. Ponta a trisat si l-au prins niste dubiosi care in mod normal,nici n-ar trebui sa se ocupe cu politica,din moment ce se numesc "Nature".Dar el tot ca un sef leftist o arde si tot premier o sa fie,prin orice mijloc necesar.

Eu, daca trisez si sunt prins, o sa fiu facut badaran, nesimtit, lepra si parazit.Dar ma doare la basca de apelative.Desigur,daca trisatul se intampla in mediul educational si sunt prins, poate primesc un 2, dar cu cat sunt mai frustrati, cu atat profesorii tind sa fie mai indulgenti, fiindca nici in a si-o bate de elevi nu mai gasesc satisfactie.

Trisatul e cea mai buna cale de a-ti da seama daca un om va inclina inspre a fi oita ascultatoare sau cineva care sa gandeasca pentru sine, chiar daca stie ca e riscant.Si,pe termen lung, e mai productiv decat munca propriu-zisa.Desigur,scade satisfactia,ca nu prea muncesti pentru acel lucru, dar nu-mi trebuie satisfactie, ci v-uri verzi pe worksheet si cat mai multe beneficii, fie ca-i vorba de munca/trisat.

Desigur, si o femeie urata cu spume poate sa "triseze" prin a incerca sa se tuneze.Aici as pedepsi trisatul cu pedeapsa capitala, dar e foarte variabila forma pe care trisatul o poate lua.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cazuri.

| fadnox a răspuns:

Persoanele adepte acestei „scurtături„ nu fac altceva decât să-mi scoată ochii...(știu eu de ce

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru fadnox):

Ma dor ochii cand vad oameni care nu stiu rolul virgulei si il confunda cu ghilimelele, sau ghilimelele cu apostroful. Ghilimelele sunt astea " " " " " " nu virgulele,,,,

| fadnox a răspuns (pentru anonim_4396):

Oke ma scuzi
stiu si eu care e diferenta, vina este a tastaturii si a mea -pentru ca nu gaseam tastele corespunzatoare...

credeam ca poate imi spui, eventual, ceva in legatura cu subiectul deschis....tot punctuatia e mai importanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru fadnox):

Deocamdata nu voi spune nimic, pentru ca nu ai argumentat nimic.

| Inferno a răspuns:

Eu nu trisez. (atunci cand stiu ca pot castiga fara)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu, mie trișatul mi se pare prea riscant și mă simt vinovată după, știind că puteam câștiga mai puțin riscant și același premiu.

| Woodenpints91 a răspuns:

A trişa e şi o calitate. Doar că mulţi au impresia că trişează, în mod normal alegând calea mai lungă şi/sau ineficientă.
Spre exemplu graşii care vor să slăbească fără mişcare şi regim, doar prin pastile, supă de varză, mâncat la anumite ore şi diete ultra-uşoare. Ăla se cheamă trişat, doar că nu dă rezultate.

Dar da, eu sunt pro-trişat. Trebuie să ai ceva creier ca să poţi trişa bine, să nu fii prins şi să nu te simţi prost după.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici se văd diferenţele de personalitate foarte clar... 'Conştiinţa mea' acţionează atunci când ratez o ocazie de a trişa sau de a risca(şi implicit de a câştiga anumite beneficii pe care nu le-aş câştiga dacă aş juca după reguli) şi îmi e ciudă. Iar în general îmi place să risc, urăsc monotonia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Hehe, mai ții minte anul trecut când ziceam ce mult semănam? Nu mai e valabil. Înseamnă că m-am schimbat.

| lusinda99 a răspuns:

Pentru mine trisatul este ca si copiatul. Cu toate ca tu castigi, esti de nota 1.

| PotatoMustDie a răspuns:

Uneori e o scurtatura, uneori e o prostie, i-as alte ori e o greseala teribila.

| Never4ever a răspuns:

Hotul neprins e negustor cinstit.laughing