| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce își dorește o femeie de la un bărbat?

20 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bani și mașină

| Hammurabi a răspuns:

1. Să o facă să se simtă în siguranță
2. Să aibă încredere totală în ea
3. Să aprecieze cu adevărat tot ce face ea
4. Să o facă să râdă
5. Să-i spună "te iubesc" când simte asta
6. Să o vadă la egalitate cu el în tot ce fac împreună
7. Să o surprindă din când în când
8. Să-i lase destulă libertate
9. Să-i spună că e frumoasă
10. Să nu uite niciodată de zilele de naștere și de aniversările cuplului
11. Să nu-i ceară prea mult sau să fie nesigur
12. Să vrea să fie cu ea mai mult decât cu prietenii lui
13. Să fie ordonat și să facă curățenie
14. Să-i respecte intimitatea
15. Să aibă grijă de copii la fel de mult ca ea
16. Să nu se supere că ea își petrece timpul cu prietenele
17. Să se bucure de vacanțe la fel de mult ca ea
18. Să ducă gunoiul
19. Să nu se uite niciodată în telefonul sau în mailurile ei
20. Să o considere minunată
21. Să se înțeleagă bine cu prietenii ei
22. Să râdă la glumele ei
23. Să se uite cu ea la emisiuni TV de duzină
24. Să nu se uite după alte femei pe stradă
25. Să-i faci cafeaua dimineața
26. Să facă sex mai mult de o dată pe săptămână
27. Să-i placă cum gătește, mai mult decât cum gătește mama lui
28. Să o placă pe mama ei
29. Să nu dea like la postările altor femei pe rețelele de socializare
30. Să nu lase mașina cu rezervorul aproape gol

| RosaliaOriginala explică (pentru Hammurabi):

Si eu sunt catalogat ca misogin daca spun ca vreau sa nu fie grasa…

| Arakiss a răspuns (pentru Hammurabi):

Las-o și fugi! laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Hammurabi):

Wow frate

| Hammurabi a răspuns (pentru Arakiss):

Chiar e una de care am fugit... laughing))))

| Hammurabi a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Cred că nu e ok punctul 26.
Aia e ce voiam eu. laughing

| Hammurabi a răspuns:

Am primit Nefolositor și Eronat de la RosaliaOriginala! rolling on the floor

| RosaliaOriginala explică (pentru Hammurabi):

Din cauza ca m-ai pus pe ganduri

| Hammurabi a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Man, misoginismul explodează și erupe ca un vulcan și când spui doar adevărul.
Înțelegi ironia realității? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

Pe scurt sa fie un bou! Parca asa era continuarea.

| Drimmero a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Cine spune ca esti misogin doar pentru ca nu iti plac grasele inseamna ca nu stie ce inseamna misogin cu adevarat si sufera de analfabetism functional. Sa nu-ti placa grasele e absolut normal, majoritatea barbatilor stramba din nas la ele, n-arata bine, e totul inestetic la corpul lor, straturile de grasime nu au cum sa fie atractive, sunt pline de boli sau probleme de sanatate, e dorinta naturala de a vrea o partenera care arata ok si e cat mai sanatoasa, eu nu vad nimic deplasat in faptul ca nu ne plac grasele, pana si femeile slabe judeca grasele. Pur si simplu e alegerea fiecaruia ce ne atrage si nu trebuie sa ne justificam in fata nimanui.

| Hammurabi a răspuns (pentru Drimmero):

Cam pe acolo... laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Depinde de femeie, nu suntem toate la fel unele au pretentii mici altele mediocre, altele foarte mari, altele exagerate.La mine de exemplu criteriu eliminator este prostia, fumatul si mustata.Nu suport aceste 3 lucruri.

| Hammurabi a răspuns:

Absolut, absolut nu trebuie să fim misogini...

https://www.youtube.com/shorts/tEaGneM5Xo4

| RosaliaOriginala explică (pentru Hammurabi):

Pai si daca femeile sunt misandriste si sexiste eu de ce nu pot fi misogin homofobic fatphobic etc

| Hammurabi a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Tu nu ești misogin înțelege odată.
Faptul că nu-ți place o tipă grasă nu înseamnă că ești misogin.
Iar dacă spui chestia asta, înseamnă că îți exprimi o preferință, nu că emiți o părere despre ea.
Doar nu te-ai apucat să strigi aiurea după una pe stradă "graso".
Și fetele au dreptul să nu le placă unul gras. E vorba doar de preferința fiecăruia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde care femeie.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Pe mama lor

| blackann a răspuns (pentru Hammurabi):

Asa e el, un frustrat care da nefolositor si eronat la tot ce nu-i convine. un fel de violetta.