| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de barbatii care injura de față cu femeile/langa femei?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Unii sunt nesimtiti, alti nu isi dau seama, altii considera injuraturile ca facand parte din viata tuturor. Nu toate fetele sunt niste dragute care traiesc intr o lume roz fara injuraturi. Eu aud fete vorbind urat mereu. Daca vad10 fete ca injura in jurul meu voi considera si ca a 11 injura.

16 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Mult mai buna decat femeile care injura de fata cu oricine.
Nu tot voi, tipele, preferati barbatii astia "feroce"? Astia care stau cu ea in gura mai mult decat sta o tipa de obicei?

| mihaistefan16p a răspuns:

Daca si femeia injura mult nu cred ca o v-a deranja, insa regulile de conduita interzic injuraturile, indiferent de sex ori situatie.

| Endoryus a răspuns:

Niste tarani. Nu conteaza cu cine injura de fata, conteaza doar ca o face.

| Drimmero a răspuns:

Mie unul mi se pare de prost gust sa injure o femeie, dar mai de prost gust mi se pare sa injure barbatul langa una,, daca ai frustrari, injura undeva unde nu te aude nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai buna decât aia care se dau in spectacol si râd ca o maimuta dansatoare.

| mgtow a răspuns:

Mentalitate de roman

| RAY a răspuns:

Creier de copil de 3 ani

| ForeverAlone97 a răspuns:

Foarte bine. Ce contează cine e în jur? Dacă unii simt nevoia să se descarce, să o facă

| Andreeush a răspuns:

Niste nesimtiti, atat barbatii cat si femeile care injura.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Andreeush):

De ce? Înjuratul e ceva normal

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Andreeush):

Eu pot trage concluzia din răspunsul tău că părinții ți-au oferit o educație foarte barbară, ceva gen dacă aveai proasta inspirație să zici chiar și la dracu de față cu ei, îți trăgeau 20 curele peste fund. De aici ți se trage probabil repulsia față de limbajul vulgar, care de fapt nu există, pentru că și acele cuvinte sunt tot cuvinte ale limbii române, și implicit există în Dex și au definiții.

| Andreeush a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu nu sunt genul sa vorbesc urat, sa injur dar asta nu inseamna ca am o repulsie fata de cei care vorbesc vulgar. E treaba lor cum vorbesc.
Nu mi se pare frumos sa injuri in public, sa te auda persoane care nu te cunosc.
Eu doar mi-am spus parerea, nu inteleg de ce se simte cineva jignit cu asta.

| mgtow a răspuns (pentru Andreeush):

Mai demult am luat un avion spre Romania si cand m-am urcat in autobuz sa mergem la avion erau multi oameni si aproape de sofer era un copil mic cu o baba sau cine stie asa si unu incepuse stresat sa injure imi bag pu. ce se intampla se fu. pilotu cu stewardesa laughing hai sa mergem. Baba ii zicea taci ma din gura ca te aude ala mic nu ti-e rusine laughing n-am sa uit niciodata eu m.am prapadit de ras, nu exclud varianta (mi-ar fi placut) ca eu sa fiu pilotul si 2 stewardese sa le fu. cum zicea ala

| OldSoul a răspuns:

Ce parere sa am...
N-am.

Si eu injur, dar asta se intampla in special cand conduc, atunci dau de cei mai multi idioti, si injur involuntar, indiferent cine e pasager in masina mea, nu stiu ce parere au altii, dar eu consider asta ca fiind ceva normal, exista si o gluma "Daca nu injuri cand conduci, nu esti atent la drum".
Plus ca in aceasta situatie injuratul ma calmeaza oarecum, decat sa tac si sa inghit un idiot care mai ca se baga in mine, ca mai apoi sa stau sa ma gandesc la cat de idiot e si sa nu fiu atent la trafic, mai bine il injur putintel, ma calmez, si merg mai departe.

Dar in rest, am un limbaj decent.

Oricum se pare ca-s singuru care mai injura pe aici laughing
Aia e, eu sa fiu demonul printre atatia ingerasilaughing

PS:Cand injuri, nu mai resimti durerea la fel de puternica ca atunci cand nu o faci.
A fost un experiment pe Discovery pe aceasta tema, la MythBusters daca nu ma insel.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce fel de injuraturi, si ce femei sunt in preajma.
Un peleme ca semn de punctuatie, de fata cu niste femei apropiate (sora, iubita, colege), nu mi se pare o problema.
O slujba cu acte sexuale fanteziste, rude decedate, retete culinare si urari, mi se pare de prost gust fata de oricine, mai ales daca se "justifica" cu sevraj din cauza lipsei de tutun, ori "asa fac eu cand conduc/repar".

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sunt prost crescuti si lipsiti de bun simt!