| Paul0007 a întrebat:

Ce parere aveti de intamplarea mea? Pe scurt, am fost oprit din drum spre Pitesti * eram in capitala* am dat sa ma intorc si m-a sunat o doamna pentru interviu la un job destul de usor (verificat piese auto) in fine, ma duc la interviu si dau sa ma intorc in apartament (o ora si 30 de minute numai zic inapoi cu bagaje dupa mine). Ma suna respectiva, imi pare rau de maine intru concediu si nu putem face vizita medicala decat peste o saptamana. Recunosc ca am avut spume la gura si un vocabular foarte colorat cand mi-a zis asta, in cele din urma a doua zi m-am intors acasa la Pitesti. Ba fratilor trece o saptamana la care ea, auziti domnul patron doreste sa mai vada si alti candidati! Nu e prima data cand patesc asta, cred ca e a 4-a oara la rand, am ajuns sa cred ca "frumusetea" e un criteriu de departajare si la cautarea unui job (FARA EXPERIENTA) nu doar la intemeierea unei relatii. Voi ati patit asa ceva, nu stiu daca e de plans sau de ras, dar eu unul NU STIU CE SA MAI FAC

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deindata ce ai avut un vocabular "colorat" cand ai vorbit oficial cu ei: cum crezi ca te mai ia cineva
Nu e vorba de experienta de lucru etc, ci COMPORTAMENT ADECVAT /civilizatie

| Paul0007 explică (pentru anonim_4396):

L-am avut cu propria persoană în gând......asa ceva, clar sunt blestemat de cineva

| Paul0007 explică (pentru anonim_4396):

Cand un patron iti spune, vb cu secretara pentru vizita medicală, iar apoi tot prin el aflu ca trebuie sa mai vada candidați, asta denota a nesimtire ordinara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba,eu am citit pe net niste "studii" americane si cica este mult mai usor sa-ti gasesti de lucru daca esti frumos! Acuma, mi se pare de caca5 chestia, dar cine stie, asa o fi!

| Paul0007 explică (pentru anonim_4396):

N-ai voie nici sa mai castigi un ban cinstit sa poti supravietui in societatea asta daca esti urat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Paul0007):

Bine,acum din cate imi amintesc din ce am citit,problema asta se aplica la oamenii cu deformari faciale! Ai asa ceva,sau esti urat,dar normal? Si sa stii ca sunt multi care isi gasesc de lucru mai greu la inceput,de fapt majoritatea sunt asa, deci zic sa mai incerci! Si plus ca vorbim de cineva care verifica piese auto, nu stiu de ce frumusetea ar fi un criteriu de angajare! Mai incerca, zic eu, si o sa-ti gasesti de lucru pana la urma! Cat timp ai cautat un job?

| Paul0007 explică (pentru anonim_4396):

Mi s-a umplut paharul, nu e prima oara cand patesc asta, nu ma duc la interviuri pentru job-uri ce necesita facultate, parca-s blestemat in mortii masi, nu am deformari faciale, sunt un om normal cu 2 maini si 2 picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Paul0007):

Daca esti normal ar trebui sa fie ok! Sunt oameni nesimtiti pe lumea asta, si din mult3 motive! Mai incearca, de cat timp cauti de lucru?

| Dismally a răspuns:

Nu inteleg care este problema, e normal ca patronul sau cine se ocupa de angajari sa vada mai multi candidati, nu il alegi pe primul venit, poate urmatorul este mult mai bun...

| Paul0007 explică (pentru Dismally):

Nu ma deranjeaza de vreme ce imi zici din timp asta, nu ma faci sa fac drumuri de 300 de km ca mi-ai stabilit tu vizita medicala si sa aflu mai apoi ca ( MAI CAUT CANDIDATI )

| Dismally a răspuns (pentru Paul0007):

Cauta in orasul tau daca nu vrei sa patesti asa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că problema dtale sunt spumele la gură. Să începi cu asta, să rezolvi asta și doar apoi să cauți din nou serviciu.

| Paul0007 explică (pentru sadrian46):

Sunteti nou in interactiunea cu mine, cred ca aveti ceva treaba si va retin

| Paul0007 explică (pentru Dismally):

Iti dai seama ca m-a deranjat foarte tare, in conditiile in care insista secretara aia sa ma prezint la el la interviu ca e pacat si ce sa vezi! eu am fost cel tras pe sfoara VERY FUNNY