| ricki2 a întrebat:

Ce parere aveti de prostele de serile trecute(ieri[sambata]altaieri[vineri])?

Răspuns Câştigător
| Taty_Tatiana_1995 a răspuns:

Au fost protestatari dar și jandarmi care au depășit
Iimita.

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/......2160_n.jpg

O imagine reprezentativă.
Aa, și a mai fost ilegal.

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic nu mai e legal daca stam sa aruncam o privire laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Putea să fie legal, dacă ăia care l-au anunțat și au facut cerere la primărie, după care au delirat că primăria nu li-l aprobă, și-l asumau și veneau să semneze, DAR N-AU VRUT. big grin

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

As vrea sa imi dau cu parerea, dar nu pot pentru ca nu am avut contact direct cu protestul, cu organizarea si cu primaria, si nu vreau sa vorbesc aiurea. Ma voi retrage acum laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Https://www.news.ro/......1918334555

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pare PSD de al tău ala în curu gol. Oricât ți ar da partidul nu ai cum sa nu recunoști ca PSD și a băgat coada în protestul asta. Au fost zeci, zeci de proteste fără nicio urma de violenta... Pana la ala de vineri

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica PUIE MSD!

Ai punctat bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

O să ne zică Parchetul Militar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Da, știu că atât poți debita. big grin

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Initial primaria a refuzat sa permita organizarea mitingului. Ulterior au revenit, doar ca au transmis protocolul cu 2 zile inainte de data protestului. In conditiile astea, tampit sa fii sa iti asumi organizarea lui, cand ai doar 2 zile pentru organizare. Mai ales in conditiile in care se stia ca vor fi infiltrate elemente care sa creeze diverse situatii neplacute pentru a compromite mitingul si pe organizatori.
Oricum, atat a facut gat jandarmeria ca au fost atacati si alte rahaturi, dar sunt doar cateva dosare impotriva celor care s-au purtat iresponsabil. Asta inseamna ca, fie nu a fost ce spuneau ei, fie i-au facut scapati pentru ca erau oamenii pusi de sefii lor sa faca agitatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

De unde minciuna asta?
Au refuzat acum o lună, apoi au fost de acord la 1-2 zile după refuz. laughing)
https://adevarul.ro/......index.html

Vezi data.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"O imagine reprezentativă."

Cred ca faci confuzii. Cam astea sunt imaginile reprezentative.

https://www.youtube.com/watch?v=6_pK5wfpWqI

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Au refuzat acum o lună, apoi au fost de acord la 1-2 zile după refuz"

Niste cretini, nu, intai refuzi, apoi peste 2 zile te sucesti. Dar problema e ca, desi au acceptat verbal, cum dealtfel am spus si eu, nu au trimis la timp protocolul pentru a fi acceptat si semnat. Despre asta vorbim. Niste tarfe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

N-au trimis protocolul. laughing))
Ideea e că ăla n-a vrut să și-l asume, cu legile te-ai blocat, acum o dai pe alte vrăjeli. laughing)

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am blocat nici cu legile si nici aici. E doar incapacitatea ta de a intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Sunt incapabil să înțeleg că OUG13 pe care mi-ai citat-o e abrogată din februarie 2017?laughing

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a initiat-o? De ce a fost initiata? De ce este abrogata? Ia sa auzim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Deci tu protestezi acum pentru ceva de acum 2 ani ce n-a intrat în vigoare?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti tembel? Numai faptul ca infectii din guvern au incercat sa adopte asa ceva da valoarea acestei guvernari si intentiile lor si ale liderilor lor politici. Iar rezultatele se vad cu ochiul liber. Dar in fine, cum ti-am spus si dincolo, discutia cu tine a fost benefica altora, nu tie.
Te salut cordial, PUIE MSD!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Păi legea aia e mai bună de 10000 ori decât asta care e în vigoare, și tot e proastă, dar tu, cel mai probabil, n-ai capacitatea de a înțelege despre ce e vorba.

| Holiday a răspuns:

Vezi, de asta zic...nu te duce mintea mult... Daca zici "f_ck you" cuiva, ai erectie? Sunt lucruri prea subtile pentru nivelul tau de inteligenta. Nu-ti mai bate capul, sa nu dai in vreo afectiune psihica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

O zici cu atâta euforie, mă gândeam că îți produce ceva...thinking

| Jannah a răspuns:

Mi se rupe si de aia de acolo si de tara.

| ricki2 explică (pentru Taty_Tatiana_1995):

Cea mai bună părere. Imi place cum gândeşti așa că am să îți dau funda.

| Lion56 a răspuns (pentru suntserios):

Intr-adevar protestatarii sunt foarte pasnici...de aia sunt in acelasi timp niste huligani violenti cu un limbaj cel putin depravat si vulgar care injura in toate partile..cand erau altii la conducere si se taiau salarii care alungau medicii din tara si-i umileau n-au fost proteste..asta v-a placut. In acelasi timp nici opozantii acelor partide nu au fost atat de creduli sa creada ca un partid ales prin vot poate fi dat jos cu cativa oameni in strada si in acelasi timp n-au fost atat de vulgari si cu limbaj mizerabil. happy

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lion56):

Pai voi psdistii de ce nu ați protestat atunci? Sau nu era nimeni cu autocarul sa va aduca

| Lion56 a răspuns (pentru suntserios):

Nu sunt "psd-ist" si imi e greata deja de toata politica. Nu voi merge la proteste decat la cel pentru referendumul pentru familie, singurul care merita pentru viitorul tarii. Nu am fi protestat noi atunci pentru ca, am spus, nu suntem creduli si stim ca un partid se alege in cabina de vot, nu in strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Ba au fost, bre, proteste, că așa a plecat Boc și l-a lăsat pe MRU. Dar au fost, surpriză... legale. :O

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lion56):

Deci singura problema a tarii din punctul tău de vedere e faptul ca doi bărbați sau doua femei se pot căsători între ei nu? În rest totul merge uns. Asta e problema tarii... Fu..ck căti înapoiați.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciun protest nu este ilegal. Constituția garantează libera exprimare.