| ricki2 a întrebat:

Ce parere aveti de prostele de serile trecute(ieri[sambata]altaieri[vineri])?

Răspuns Câştigător
| Taty_Tatiana_1995 a răspuns:

Au fost protestatari dar și jandarmi care au depășit
Iimita.

| ricki2 explică (pentru Taty_Tatiana_1995):

Cea mai bună părere. Imi place cum gândeşti așa că am să îți dau funda.

37 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Vezi, de asta zic...nu te duce mintea mult... Daca zici "f_ck you" cuiva, ai erectie? Sunt lucruri prea subtile pentru nivelul tau de inteligenta. Nu-ti mai bate capul, sa nu dai in vreo afectiune psihica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

O zici cu atâta euforie, mă gândeam că îți produce ceva...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/......2160_n.jpg

O imagine reprezentativă.
Aa, și a mai fost ilegal.

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic nu mai e legal daca stam sa aruncam o privire laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Putea să fie legal, dacă ăia care l-au anunțat și au facut cerere la primărie, după care au delirat că primăria nu li-l aprobă, și-l asumau și veneau să semneze, DAR N-AU VRUT. big grin

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

As vrea sa imi dau cu parerea, dar nu pot pentru ca nu am avut contact direct cu protestul, cu organizarea si cu primaria, si nu vreau sa vorbesc aiurea. Ma voi retrage acum laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Https://www.news.ro/......1918334555

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pare PSD de al tău ala în curu gol. Oricât ți ar da partidul nu ai cum sa nu recunoști ca PSD și a băgat coada în protestul asta. Au fost zeci, zeci de proteste fără nicio urma de violenta... Pana la ala de vineri

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica PUIE MSD!

Ai punctat bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

O să ne zică Parchetul Militar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Da, știu că atât poți debita. big grin

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Initial primaria a refuzat sa permita organizarea mitingului. Ulterior au revenit, doar ca au transmis protocolul cu 2 zile inainte de data protestului. In conditiile astea, tampit sa fii sa iti asumi organizarea lui, cand ai doar 2 zile pentru organizare. Mai ales in conditiile in care se stia ca vor fi infiltrate elemente care sa creeze diverse situatii neplacute pentru a compromite mitingul si pe organizatori.
Oricum, atat a facut gat jandarmeria ca au fost atacati si alte rahaturi, dar sunt doar cateva dosare impotriva celor care s-au purtat iresponsabil. Asta inseamna ca, fie nu a fost ce spuneau ei, fie i-au facut scapati pentru ca erau oamenii pusi de sefii lor sa faca agitatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

De unde minciuna asta?
Au refuzat acum o lună, apoi au fost de acord la 1-2 zile după refuz. laughing)
https://adevarul.ro/......index.html

Vezi data.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"O imagine reprezentativă."

Cred ca faci confuzii. Cam astea sunt imaginile reprezentative.

https://www.youtube.com/watch?v=6_pK5wfpWqI

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Au refuzat acum o lună, apoi au fost de acord la 1-2 zile după refuz"

Niste cretini, nu, intai refuzi, apoi peste 2 zile te sucesti. Dar problema e ca, desi au acceptat verbal, cum dealtfel am spus si eu, nu au trimis la timp protocolul pentru a fi acceptat si semnat. Despre asta vorbim. Niste tarfe...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

N-au trimis protocolul. laughing))
Ideea e că ăla n-a vrut să și-l asume, cu legile te-ai blocat, acum o dai pe alte vrăjeli. laughing)

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am blocat nici cu legile si nici aici. E doar incapacitatea ta de a intelege.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Sunt incapabil să înțeleg că OUG13 pe care mi-ai citat-o e abrogată din februarie 2017?laughing

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a initiat-o? De ce a fost initiata? De ce este abrogata? Ia sa auzim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Deci tu protestezi acum pentru ceva de acum 2 ani ce n-a intrat în vigoare?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti tembel? Numai faptul ca infectii din guvern au incercat sa adopte asa ceva da valoarea acestei guvernari si intentiile lor si ale liderilor lor politici. Iar rezultatele se vad cu ochiul liber. Dar in fine, cum ti-am spus si dincolo, discutia cu tine a fost benefica altora, nu tie.
Te salut cordial, PUIE MSD!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Păi legea aia e mai bună de 10000 ori decât asta care e în vigoare, și tot e proastă, dar tu, cel mai probabil, n-ai capacitatea de a înțelege despre ce e vorba.

| Lion56 a răspuns (pentru suntserios):

Intr-adevar protestatarii sunt foarte pasnici...de aia sunt in acelasi timp niste huligani violenti cu un limbaj cel putin depravat si vulgar care injura in toate partile..cand erau altii la conducere si se taiau salarii care alungau medicii din tara si-i umileau n-au fost proteste..asta v-a placut. In acelasi timp nici opozantii acelor partide nu au fost atat de creduli sa creada ca un partid ales prin vot poate fi dat jos cu cativa oameni in strada si in acelasi timp n-au fost atat de vulgari si cu limbaj mizerabil. happy

| suntserios a răspuns (pentru Lion56):

Pai voi psdistii de ce nu ați protestat atunci? Sau nu era nimeni cu autocarul sa va aduca

| Lion56 a răspuns (pentru suntserios):

Nu sunt "psd-ist" si imi e greata deja de toata politica. Nu voi merge la proteste decat la cel pentru referendumul pentru familie, singurul care merita pentru viitorul tarii. Nu am fi protestat noi atunci pentru ca, am spus, nu suntem creduli si stim ca un partid se alege in cabina de vot, nu in strada.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Ba au fost, bre, proteste, că așa a plecat Boc și l-a lăsat pe MRU. Dar au fost, surpriză... legale. :O

| suntserios a răspuns (pentru Lion56):

Deci singura problema a tarii din punctul tău de vedere e faptul ca doi bărbați sau doua femei se pot căsători între ei nu? În rest totul merge uns. Asta e problema tarii... Fu..ck căti înapoiați.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciun protest nu este ilegal. Constituția garantează libera exprimare.

| Lion56 a răspuns (pentru suntserios):

Da, noi suntem inapoiati. Voi care mergeti la parade in curu' gol si va trageti pe jos sunteti cei de rasa superioara...scuzehappy

| suntserios a răspuns (pentru Lion56):

Dupa cum ziceam, inapoiat. Daca cineva nu are o problema cu persoanele gay brusc, imediat si fara nicio indoiala e si el gay si merge in cu.ru gol la parada. Esti penibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Asta demonstrează că ești și analfabet funcțional, juridic, etc.
Știi că blocarea drumului public e infracțiune? Știi că mai există legi și pentru deranjarea liniștii publice?
http://legislatie.resurse-pentru-democratie.org/legea/60-1991.php
Dar legea asta, ce rost o mai avea, dacă niciun protest nu e ilegal?:)))
V-a băgat USR în cap că puteți să faceți ce vreți, dar nici chiar așa.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand vezi ca legea data de tine e cam vechiuta. Varianta a fost revizuita de prin 2004 si publicata in monitorul oficial.
Si la articolul 1 scrie
"Libertatea cetățenilor de a-și exprima opiniile politice, sociale sau de altă natură, de a organiza mitinguri, demonstrații, manifestații, procesiuni și orice alte întruniri și de a participa la acestea este garantată prin lege."

Apoi la articolul 3 scrie
"NU TREBUIE declarate în prealabil adunările publice al căror scop îl constituie manifestările cultural-artistice, sportive, religioase, comemorative, cele ocazionate de vizite oficiale, precum și cele care se desfășoară în EXTERIORUL sau în incinta sediilor ori a imobilelor persoanelor juridice de interes public sau privat. "

Deci, ceea ce se intampla in exteriorul unui imobil juridic de interes public este total legal fara nicio aprobare.

Nu mai manca rahat. Daca tie iti convenea ca Dragnea and co. sa isi stearga dosarele penale prin legi si ordonante date noapte prin Guvern nu ai decat sa iesi in strada sa ii sustii. Nu stiu exact ce ai scanda acolo:
"Vrem sa ne conduca hotii?"
"V am votat sa va dati singuri legi pentru voi?"
"V am votat sa puteti fura in liniste?"
"Sustin coruptia?"

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

1.Și mai scrie ceva, dar n-ai vrut să vezi: În cazul în care organizatorii unor astfel de adunări publice dețin indicii sau date că desfășurarea lor s-ar putea solda cu acte de dezordine ori ar putea să ducă la manifestări violente, au obligația să solicite, din timp, primăriilor și organelor locale ale poliției, sprijin de specialitate.
Și nici nu cred că se încadrează Guvernul acolo, dar te lăsăm.

Dă-mi textul de lege care încurajează corupția din ce a adoptat Parlamentul.
Lasă abuzul în serviciu, că nici nu încurajează, dar e o prostie mai mare ca înainte. Soluția e cu praguri, evident.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

ART. 2
Adunarile publice trebuie sa se desfasoare in mod pasnic si civilizat, cu protectia participantilor si a mediului ambiant, fara sa stinjeneasca folosirea normala a drumurilor publice, a transportului in comun, cu exceptia celor autorizate, functionarea institutiilor publice sau private, a celor de invatamint, cultura si sanatate, a unitatilor economice ori sa degenereze in actiuni turbulente de natura a pune in primejdie ordinea si linistea publica, siguranta persoanelor, integritatea corporala, viata sau bunurile acestora ori ale domeniului public.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Adunarile publice - mitinguri, demonstratii, manifestatii, procesiuni si altele asemenea - ce urmeaza sa se desfasoare in piete, pe caile publice ori in alte locuri in aer liber se pot organiza numai dupa declararea prealabila prevazuta de prezenta lege.

| Jannah a răspuns:

Mi se rupe si de aia de acolo si de tara.