| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre bărbații care, fiind trecuți de 20 de ani, înca se uita la fotbal ori, înzecit mai rau, fac parte din galerii și merg la meciuri?

47 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E normal sant tineri

| Raven a răspuns:

Aceeași pe care o am și despre bărbații de peste 40 de ani care fac același lucru: sunt liberi să facă ceea ce doresc atâta timp cât chestia asta nu rănește pe nimeni. Trăiește și lasă-i și pe alții să trăiască e unul dintre principiile după care mă ghidez. Am descoperit că-mi simplifică mult viața. Când nu te mai *** grija de ceilalți, ai mai mult timp pentru tine, nu-i rău ca epitaf, nu?

| Drimmero a răspuns (pentru Raven):

Bravo! cea mai cerebrala opinie feminina de la aceasta intrebare, se vede maturitatea si obiectivismul, felicitari!

| Raven a răspuns (pentru Drimmero):

Mulțumesc, așa e când ai numai bărbați în familie, înveți să-i lași să-și urmeze pasiunile laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Raven):

Sa cresti mare! invata-le si pe pustoiacele astea eventual cum ar trebui sa accepte ca oamenii au pasiuni diferite si sa lase ciocu' mic.

| RAY a răspuns:

Omule ce problema ai cu suporteri care merg la stadion?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Mda, a picat ce am discutat mai devreme, se pare ca o dezgust, ca-s si eu microbist. happy

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Din pacate nu e singura, pentru vaginul lor trebuie trebuie sa fim controlati de ele, penibil, de asta nici nu ma gandesc sa iubesc vreo fata cand vad specimene de astea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aia e o categorie numeroasa. Nu fac parte din ea, dar nu mi se pare nimic rau in asta.
Mai idioti sunt fanaticii din domeniul meu (auto), care dau carute de bani pe jante exagerate, investesc de 5-6 ori valoarea masinii, doar pe "tuning", si cel mai penibil, o fac pentru expozitie. Adica bagi 10.000 euro intr-o masina din 2003, iar la final obtii tot o rabla lenta din 2003, care nu poate trece o bordura.

| Superior a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cam dura aceasta remarca la adresa iubitorilor auto,nu sunt un fan al masinilor de competitii (intr-un cat nu e o masina pe care te poti baza),dar iubesc masinile sport, gandite sport din fabrica care permit o personalizare exterioara (ex Toyota Celica, Honda Civic, Renault Megane RS, etc). Facand o masina din 2003 rabla e o jignire la adresa masinilor, acele "rable" ar putea fi mult mai fiabile si bine gandite decat masinile de azi. Cand vad 1.0 turbo pe masina de o tona jumate-doua simt ca innebunesc (mai ales ca motor de 1.0 se poate gasi pe Audi A1 "Sportback", serios? nici macar un 1.5)
Legat de investit,fiecare e liber sa faca ce doreste cu banii,acum ca ar putea face ceva mai bun cu acei bani e paguba, greseala lui, totusi daca il face fericit atunci nu vad de ce ar fi o paguba. Acei oameni macar se aleg cu ceva dupa, altii pierd casa la jocuri de noroc sau bani la pariurile sportive pana ajung depravati.

Ca sa ii raspund si domnisoarei, la dupa 20 de ani inca esti tanar, e dreptul tau sa te distrezi prin ce vrei tu, e un drept care il poti revendica si la 70 de ani. In fond,pentru ce traiesti? Ca sa-ti gasesti femeie, sa-i faci cinste mereu pana te insori cu ea apoi tu sa fii ala care produce bani? Sa nu uit ca oricati bani ai produce, nevasta o sa te certe ca iti cheltui si o mica suma pe pasiuni, dar in schimb nu va ezita sa-ti ceara bani pentru mall, haine si machiaj.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Superior):

Ma refeream strict la obsedatii de expozitii auto, care investesc in masini depasite dpdv tehnic, pentru a-i observa lumea pe strada. Aia e o pasiune penibila, cersesc atentie precum tarancile care se imbraca sumar cand ies "la oras".
Am si eu "rable" incepand cu anul 1976, si investesc in ele, dar nu merg pe principiul "masina de 500 euro, jante de 2000 euro, in depasire intru la fel de des precum carutele".
http://i881.photobucket.com/albums/ac17/iney56/28_zpseac521dd.jpg

| Drimmero a răspuns:

Ma minunez de ceea ce vad aici, nu trebuiau sa lipeasca domnisoarele frustrate ca sa-si dea cu parerea, e evident ca nu ai nici cel mai mic habar despre fotbal si ceea ce reprezinta el, nu ai cu cine.

Parerea cea mai buna, fiind unul dintre ei, mai putin mersul la meciuri pentru ca ma desparte o distanta mare de echipa de suflet.

Tine-ti minte, microbistii stiu sa se distreze si au cea mai dinamica pasiune dintre toate, restul e can-can, nu ne doare niciunde de parerea dobitoacelor care nu au habar cu ce se mananca!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ce să știe ignorantele astea despre fazele de tranziție, despre triunghiulare, despre contrapresing...fii serioslaughing

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Ti-ai lua una ce nu te lasa sa vezi finala UEL Arsenal - Chelsea? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Nu mi-as 'lua' niciuna care nu m-ar lasa sa-mi manifest pasiunile si care ar vrea sa ma schimb in propriul ei ideal, i-as da sut din prima.

Hai treaca-mearga sa ratez meciuri mai neimportante, mai las de la mine, dar daca ar apuca-o dracii sa iasa in oras cand stie ca sunt meciuri importante, atunci ar gasi cearta cu mine, nu as vrea decat sa ma lase in liniste in timpul meciului si as prefera sa nu stea pe langa mine atunci pentru ca m-ar stresa cu intrebari cum fac femeile de obicei, daca stii ce zic/

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu, stiu. happy
Mai ales "ce e ala ofsaid?", deja zic explicatia ca pe o poezie.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Vin vremurile alea cand trebuie sa te dedici familiei tale, cand o sa trebuiasca sa uiti de fotbal pentru ca o sa ai alte prioritati ale vietii, pasiunea o s-o ai in suflet, dar trebuie sa stii sa te imparti si s-o gestionezi, daca nu atunci cand esti tanar sa profiti de ea, atunci cand?

| GabiDumitrescu a răspuns:

La cum ai pus intrebarea, e clar ce parere ai tu. De ce ar fi rau sa faci parte din galerii si sa mergi la meciuri? Cred ca si despre cei care joaca jocuri online dupa 20 de ani crezi ca sunt niste ratati care traiesc cu parintii si vor muri virgini, nu? In alta ordine de idei, nu ma uit la fotbal, nu ma uit la TV, nu merg la meciuri, dar nu am nici o parere negativa despre cei care o fac. Trebuie oamenii aia sa aiba si ei un hobby, nu? Eu ascult foarte multa muzica - obscuritati, foarte rar chestii mainstream - si ma mai si joc ceva joace pe PC/mobil cand o mai permite timpul. A, da, si "inzecit mai rau" ma duc la festivaluri/concerte de rock si metal. Ma face asta in vreun fel? Nu fumez, nu consum alcool pana pic sub masa, imi duc copchilu' la scoala dimineata, il aduc, ma duc la sedintele cu parintii, sunt membru in comitetul asociatiei de proprietari de care apartin, administratorul firmei proprii, si asa mai departe. Faptul ca unii se uita la fotbal sau "inzecit mai rau" merg la meciuri si fac parte din galerii nu ii face mai putin capabili sau neoameni.

| Freya1 a răspuns:

Fiecare om are pasiunea lui.

| Frank51 a răspuns:

Wow, ce urat din partea lor.

| SilentRain a răspuns:

Oamenii pasionați, e o prostie să consideri asta rău

| J0B0MAT a răspuns:

Dezgustător.

| Sn4k3 a răspuns:

Fotbalul e numai pentru copii sau cum laughing? Am auzit-o si pe asta. E un sport, ce parere sa avem despre oamenii carora le plac un sport laughing?

| RainmakerX a răspuns:

Eu practic tir si arte martiale. Ai o mare satisfactie cand echipa pe care o sustii castiga. Gandeste-te ca ai un erou intr-o carte si nu vrei ca respectivul sa moara.

Atata timp cat nu esti genul care sta toata ziua la baut bere si spart de seminte nu are nimic ca iti sustii echipa din cand in cand.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu ce părere ai? big grin

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Mă dezgustă

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De acord rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Taci ca ai vrea sa se uite Drimmero la tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar se uita deja laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tine-ti copila pentru tine, nu ma implica pe mine in copilarelile voastre/

| Plato a răspuns:

Avand in vedere ca fac parte din ei... o parere foarte buna. laughing
Pe toate alea le fac, ma si uit, merg si la meciuri, sunt si in galerie, in Peluza Visinie la CFR Cluj. happy

Ce ai cu ei? De fapt, ce ai cu noi? happy

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Mi se pare o manifestare primitivă. happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, poate chiar e. happy
Dar trebuie sa te mai si destinzi, iar fotbalul e o pasiune frumoasa, cred eu.

| AC4S4 a răspuns:

Daca nu au sotie sau copii, nu poti sa spui ca petrec prea mult timp cu acest hobby.
E ca si cum unui om ii place muzica clasica, teatrul, gatitul (sau orice altceva iti mai vine in minte) si petrece foarte mult timp practicand acest hobby si urmarindu-i pe cei profesionisti. E bine sa avem un hobby.
Insa, consider ca trebuie redus odata ce iti intemeiezi o familie. Trebuie sa iti faci timp pentru familie. Din cauza gandirii strict independente sunt atatea divorturi. Oamenii se gandesc doar la ei, nu se mai gandesc la apropiati.

Mai este si cazul cand membrii familiei au acelasi hobby (fotbal, in cazul nostru). Sunt si astfel de familii. Dar rar se intampla sa aiba toti aceleasi interese.

| Superior a răspuns (pentru AC4S4):

Daca nu au interese asemanatoare, ma gandesc ca nu sunt facuti sa fie impreuna.

| PersonajFictiv a răspuns:

Îmi plac unele melodii de la Rappa, sunt sigur că omul ăsta are o inteligență peste medie, uite ca și exemplu o melodie de la el :
http://m.youtube.com/watch?v=Uh-qu4Air68
El e suporter Rapid.

Deci tu judeci un om doar pentru că are o pasiune pentru fotbal, că îi place să se uite la meciuri și să meargă pe stadion, ceea ce mi se pare aiurea.
Dacă ai un amic inteligent și cu un caracter mișto bănuiesc că o să te dezguste instant când o să aflii că ține cu o echipă de fotbal.
Pentru tine chestia asta să zicem că e un minus DAR ce mai pun în balanță? Ce faci cu plusurile unui om? Le arunci pe toate pentru că ..se uită la meciuri?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ce ar fi rau in asta? Atât timp cat nu bagã la pariuri avand o dependenta pe asta, nu vad de ce ar fi ceva ineregula cu ei.

| m1dn1gh7 a răspuns:

E o întrebare pentru femei sau pentru toată lumea?laughing O părere foarte bună, e foarte bine să ai o pasiune căreia să i te dedici.

| TristanTzara a răspuns:

Caută și ei ca noi un sens vieții. Atâta tot că ei îl caută în ceva infantil.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TristanTzara):

A, deci sportul e ceva infantil. Daca in loc de meciuri s-ar duce pe la manastiri ar fi mai bine?

| Horus35 a răspuns:

Am de spus un singur lucru: Alb-vișiniu!

| Plato a răspuns (pentru Horus35):

Si eu sunt tot alb-visiniu, dar de la CFR.
Tu? happy

| Horus35 a răspuns (pentru Plato):

Rapid. Am și alți preferați, dar nimeni pentru mine cum e Rapid.

| Nyarlathotep a răspuns:

De ce ai avea ceva impotriva fotbalului. Este o pasiune si un sport barbatesc. Sau poate asta era problema ta happy

| Maddelinn a răspuns:

Fata tatii tu te ai drogat sa mor de nu