| AlyLov3 a întrebat:

Ce parere aveti despre eutanasierea cainilor maidanezi? At trebui sa moara sau sa fie lasati in pace? Pro sau Contra?

Răspuns Câştigător
| LoveSaraa a răspuns:

Bine inteles ca voi alege CONTRA EUTANASIERII! Sa ne gandim:esti pe strada,in frig, necajit, batut de altii, si vin uni, te iau si te baga intr-o cusca iar ei ajung turtiti in nu mai mult de 10 secunde.Ce chin! Pana la urma, tot ei sunt dati de noi in strada, sau macar sa ne comportam mai frumos cu ei, saraci! sad Sa ai o zi frumoasa!

13 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Am fost şi voi fi PRO!
Tu?
Să ai o zi faină! happy

| Victor_Flaut_1994 a răspuns:

Contra! De ce nu va duceti sa adoptati macar un catel?

| AddeAdee a răspuns:

Buna
Eu sunt clar CONTRA!
E doar parerea mea.Intradevar acei caini care omoara da,ar trebui eutanasiati, dar doar aceia.
De exemplu un om omoara un caine, atunci cum facem, toti oamenii sunt vinovati si trebuie sa moara? Nu, ci doar ce-i care chiar au facut ceva.

| oanateo a răspuns:

In nici un caz sa ii lase in pace, daca nu vor sa ii omoare sa ii adune si sa faca ce vor cu ei, numai pe strada sa nu fie.

| AlbNegru040602 a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa ii eutanasieze pentru ca lumea poate sa moara din cauza lor.

| FulgerMcQueeN a răspuns:

Deci eu am avut destule experiențe neplăcute cu maidanezii, si de aceea as opta mai bine pentru pro, sau mai bine pentru niste adaposturi bune. Dar, decat sa fie adaposturi in care sa fie tinuti flamanzi, mai bine sa fie liberi.

| thalyslly a răspuns:

Nu ar trebui sa moara ar trebui date amenzi idiotiilor care ii lasa pe strazi

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pro eutanasiere

| Dumi30147856 a răspuns:

Salut,deci,nu sunt nici contra(catei sun draguti)dar, nici pro(caini sunt totusi periculosi).Nu sunt nici pro nici contra.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cei agresivi, da, trebuie eutanasiati.Dar acestia sunt f. putini, de obicei omul ii provoaca, iar cainele se apara instinctiv.

| AlyLov3 explică (pentru MadRaven):

What? Esti PRO? Wtf.

| MadRaven a răspuns (pentru AlyLov3):

N-am voie? laughing
Eu imi sustin parerea. N-am nimic cu ei, dar altă soluţie nu există.

| jhonny999 a răspuns:

Cind este o simpla intrebare toti vrem sa spunem Nu Eutanasieri.
Dar daca ati fi parinti unui copil ucis de Caini oare cum ati vota Pro sau Contra.