| Superior a întrebat:

Ce parere aveti despre incidentul Diatlov?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cea mai plauzibilă explicație pentru dezastru e că tabăra echipei a fost îngropată de o avalanșă, ceea ce ar explica corturile sfâșiate și unele traume. Dacă echipa a fost îngropată, e posibil să se fi instalat hipotermia.

https://a1.ro/......17836.html

| Superior explică (pentru RAY):

Dar radiatiile si mutilarile prezente pe cadavre?

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Era o zona cu radiati, probabil lupi sau din cauza avanlansei, nu stiu exact, nu pot dovedi ce s-a intamplat exact

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Dar unul dintre membrii nu avea limba...
Si asta tot din cauza unei posibile avalanse?
Si chiar daca ar fi fost, aparatul de măsurat radiatiile a luat-o razna unde era tabara.
Era o zona cu radiații, dar acolo au fost mai intense.
Plus ca cazul a fost inchis cu forta, iar in acea perioada au fost observate corpuri luminoase, asmenea unor OZN-uri.
Si comportamentul celor 5 care au fost descoperiti primii a fost suspicios,corturile au fost rupte de pe interior,sfasiate(nu cred ca o avalansă ar fi provocat asta) si au plecat desculți catre pădure in graba, pe timp de noapte.
Si aveau de cand sa se întoarcă catre tabara, asta dupa pozitia in care erau întinse trupurile.
Ceilalti patru cand au fost descoperiti purtau hainele decedatilor si au avut fracturi grave, dar nu externe.
Au supraviețuit mai mult, deci cum de au murit toti noua in urma unei avalanse?
O simpla avalansă nu este o explicație pentru toate astea si nu cred ca a fost doar o coincidenta.

| Superior explică (pentru BlackRose03):

Mi-as imagina ca o parte din ei au fost prinsi de extraterestrii iar ceilalti au fugit inspre padure, insa in zadar fiind prinsi de asemenea.
Acest eveniment ma terifiaza. Sincer...fiind noaptea, in corturi intr-o zona pustie, iarna, nu vreau sa-mi imaginez ce au trait acei oameni.

| Sn4k3 a răspuns:

Faptul ca nu a putut fi explicat din cauza unor lucruri mai ciudate (traume interne, dar nu externe, lipsa limbii unuia dintre ei, radioactivitatea puternica din zona aia si multe altele), il face interesant. Orice ar fi putut sa fie, avalansa, zona de teste a armatei sovietice, extraterestrii. Misto filmul, eu asa am aflat de el.