| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre introducerea butonului de dislike pe facebook? Credeti ca este idee buna sau nu? Pun pariu ca o sa creasca rata sinuciderilor si parca il vad un utilizator de-aici cu raspunsul "Asta e foarte bine, si-asa suntem prea multi pe planeta asta".

19 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

asta e foarte bine, si-asa suntem prea multi pe planeta asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

De fapt, eu ma gandeam la LoveSleep, el era ala care astepta cu nerabdare al 3lea razboi mondial dar a fost amuzant raspunsul. Like.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-l introduca. Mie mi-e indiferent. Si asa nu am la ce primi dislike. Nu ma afecteaza pe mine.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Asta e foarte bine, si-asa suntem prea multi pe planeta asta.

| RainmakerX a răspuns:

rolling on the floor

Ar fi super! Parca vad 23 like-uri, 321 dislike-uri laughing

Pe bune acum. Mi se pare o prostie. Ce naiba, a ajuns facebook sa fie youtube?
Oricum, eu nu stau pe facebook dar in fine.

In momentul de fata daca o fata iti da like atunci wow, tu in idiotenia ta zici ca te place. Daca iti da dislike atunci ce faci, te sinucizi? Mi se pare o prostie sa introduci un astfel de buton.De fapt tot facebook-ul este o prostie dar nu intru in detalii.

Succes!

| RAY a răspuns:

Cred ca e o idee buna doar traim in democratie desi fiecare poate sa i placa ceva sau nu, nu esti obligat sa tot dai like, plus ca cateodata era aiurea am vazut o data o stire in care au murit un cuplu tot cu copilul lor si avea peste 2000 de likeurii, oamenii aia la ce datea de fapt like? le placea asta? mi se pare inuman sa dai like la asa ceva, uni care toata ziua fac selfie posibil ca vor intra in depresie noua ce ne pasa cei care traim cu adevarat nu pe fb, acele like urii nu fac banii parerea mea, totul e selectie naturala de fapt

| Intruder19 a răspuns:

De fapt nu o sa fie nici un buton de dislike ci mai degraba numit de Zuckerberg "i feel you". Un fel de imi pare rau pentru tine sau sunt alaturi de tine, un buton de sustinere din spusele lui Zuckerberg.

Adica iti moare un prieten si postezi pe facebook poti apasa pe acel buton sa iti arati sustinerea.

Citez:
"Nu am vrut să lansăm un buton de Dislike pentru că nu vrem să transformăm Facebook într-un forum unde oamenii votează cu thumbs up sau thumbs down postările celorlalți. (...) Nu orice moment este un moment bun, nu-i așa? Dacă share-uiești ceva trist, fie ca e despre evenimente care au loc în prezent cum este criza refugiaților, fie despre faptul că ai pierdut un membru al familiei, s-ar putea să nu fie confortabil să dai Like unui astfel de post. Dar prietenii tăi își doresc să îți arate că te înțeleg", a spus Mark Zuckerberg.

| ubox7007 a răspuns:

Pai foarte bine, dupa mine, cei slabi nu au ce cauta pe aceasta lume, numa pentru a-i incurca pe cei puternici. Stiu, o sa imi comentezi despre cat de oribil este ceea ce am zis, dar asta e.

Oricum imi place ideea, poate acuma anumite persoane se v-or trezi la realitate, sau v-or bloca o gramada de oameni pe fb, oricum aceasta masca gigantica aduce numa' rau, in opinia mea.

| BlackRaven45 a răspuns:

Mie mi se pare o idee foarte buna. Sincer as da dislike la toate postarile cu "Like daca." =]]]]

| Romb3r a răspuns:

Da.Am o gramada de prieteni care ma calca pe nervi

| Iunix a răspuns:

Ar fi o idee extraordinară, o să dau dislike la toate posturile cu „ Dă like dacă..." la toate știrile idioate de la Kanal D etc. În ultima vreme e plin facebook-ul cu știri idioate, dabea aștept să văd 0 like 1. 3948 dislike laughing)

| Sociopat a răspuns:

Introdus de dragul adolescentilor imbecili care considera ca daca dau dislike unui selfie au ajutat umanitatea.

| darrio2007 a răspuns:

E ok.

| L1feDRAIN a răspuns:

Dislike - butonul preferat al haterilor,

dar

Nu as crede ca o simpla prostie postata pe facebook merita like-uri, dislike-ul e alegerea perfecta pentru a balansa parerile oamenilor despre ce postezi.

| milan9 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Ai de la mine un "dislike". thinking Nu se poate glumi cu asa ceva... sad

| AirănMeidăn a răspuns (pentru milan9):

trist
faza asta cu dislike-urile e o conspiratie oricum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu as vrea sa se introduca, ca astfel as primi vreo cateva zeci de dislike-uri. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draguta, butonul ala nu va putea fi folosit oriunde din cat stiu eu. E pus la chestii gen unu are un moment mai naspa si tu ii dai dislike, adica empatizezi cu el si alea alea. Oricum dupa parerea mea facebook-ul se rezuma la spalatul chilotilor in public, deci...