| christine99 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care jignesc cand raman fara argumente atata timp cat tu le-ai vorbit frumos?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Dispretuiesc acel gen de persoane. Au o gandire puerila si din aceasta pricina reactioneaza in felul acela. Considera ca ceea ce au vrut sa transmita de fapt, este complet corect din punctul lor de vedere, nejustificand "de ce?"
Sunt oameni "limitati" din punctul meu de vedere, n-au nici cea mai mica urma de bun simt. Incerc sa evit acest gen de persoane, chiar daca, deseori, in mod pasiv, simt o repulsie fata de ei.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gândire imatura, primitiva, lipsa educatiei, o gandire impulsiva, lipsita de control rational, tu nu ai injurat niciodata?

| christine99 explică (pentru RAY):

In dezbateri chiar nu am injurat de multe ori, doar daca am fost provocata de jignirile altcuiva.

| SilentRain a răspuns:

Idioți.

| darrio2007 a răspuns (pentru christine99):

Inseamna ca erai la fel ca ei.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca orice om isi pierde cumpatul la un momen dat.
Nici eu nu sunt adepta jignirilor aiurea dar cand cineva vad ca insista prosteste pe ceva ce e aiurea, absurd, incorect etc posibil sa ma piard cu fierea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ori sunt prosti ori nu au un strop de demnite si educatie in ei dar sa stii ca fiecare om are o limita.

| FaraNumePls a răspuns:

Mor

Am pus un story in care am spus ca tipa aia Halsey e nr 1 in top billboard nu stiu ce, si ca Ariana Grande a ajung pe 2. Mama sa vezi cum a sarit unu sa se ia de mine ca am jignit o eu pe Ariana rolling on the floor eram ceva gen "ok..." evident ca nu m-am lasat cu una cu doua si am incercat sa i explic intr-un mod frumos faptul ca nu e aia buricul pamantului si ca nu exista nicio competiție intre ei si noi. Dupa a început sa ma injure si mi-a dat block.
Mai stiu eu persoane care atunci cand raman fara argumente ori te injura, ori o baga pe aia cu "hai lasa-ma ca oricum esti prost si n-am ce vorbi cu tine".
Parerea mea? Penibili rau, asuma-ti si mergi pana la capat

| Drimmero a răspuns:

Niste melteni si ciobani cu care nu ai ce discuta,, atat ii duce capul si atat fac.

Prefer sa evit astfel de persoane, nu se ajunge nicaieri.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Persoane cu IQ subunitar, usor de manipulat. Grandomani care se cred mari destepti si ei nu stiu sa lege doua-trei cuvinte. Urasc genul asta de persoane, asa ca, atunci cand vad ca nu am cu cine purta o conversatie civilizata, pur si simplu ii ignor, nu vreau sa risc sa imi scada IQ-ul (mai mult decat a scazut deja) cu oameni de genul.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt frustrati, si complexati, devin agresivi cand nu mai au argumente

| GirlOnline81 a răspuns:

Nici macar nu te deranja cu oamenii care jignesc. Ei sunt prea orbi ca sa-si dea seama cat de patetici suntwinking.

| RAY a răspuns (pentru GPA):

Desi tu nici nu le raspunzi la jigniri?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar daca cineva vorbeste despre tine, si te jigneste nu le raspunzi?

| GPA a răspuns (pentru RAY):

Nu-i bag de seamă pentru că ceea ce spun oricum n-au nicio relevanță. Îmi iau apărarea alții laughing

| RAY a răspuns (pentru GPA):

Daca cineva te jigneste virtual sau vorbeste despre tine =pentru ca in ro barfa e sport national, nu faci nimic?

| GPA a răspuns (pentru RAY):

Simplu. Caut să le închid gura laughing, adică, e foarte frumos să le dau "Get rekted" laughing, definitiv adică.

| RAY a răspuns (pentru GPA):

Ignore?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Iti dai seama ca le raspund, de obicei daca am o zi proasta si atunci se nimereste,, ma voi enerva, dar daca sunt linistit, imi bat joc de ei, ii bat din vorbe.

| GPA a răspuns (pentru RAY):

Incerc sa le raspund cu aceeasi "moneda", dar civilizat.