| coooga a întrebat:

Ce se intampla cand cineva face prea multe intr-o relatie si celalalt mai putin?

7 răspunsuri:
| Anonim67377882 a răspuns:

Prea multe? Adica ce?

| BumiWolfie15 a răspuns:

Cel care face prea multe va fi în final nemulțumit și va vrea să se despartă (în cele multe cazuri)
Dar, există și oamenii care dăruiesc din suflet și nu le va păsa
Sau cel care oferă mai puțin se va despărți pentru că îi este rănit orgoliul de accepta așa lucruri pe nemeritate și a fi pus pe o scară de inferioritate în fața partenerului. Mai există și oameni care dăruiesc mai mult pentru a simți că cealaltă persoană le aparține depinzând de ea (cazul mai toxic ).
Mai există și relația de tip parazite-gazdă folositoare (gen "sugar daddy" și o fată de 20 de ani ), unde amândoi sunt mulțumiți.

| J0B0MAT a răspuns:

Asta sună ciudat.

| coooga explică (pentru Anonim67377882):

Adica pune prea multa emotie, si ia initiativa tot timpul si face toate lucrurile mai mult de unul singur

| coooga explică (pentru J0B0MAT):

Adica unul pune prea multe sentimente si celalalt nu prea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil unul dintre cele 2 lucruri:
- o sa traisca si asa in continuare;
- o sa se desparta;
Desi asta se aplica in orice caz.

| Hammurabi a răspuns:

Când cineva se apucă să "contorizeze", e o relație care clar nu va merge.
Pentru că nu ai cum aprecia dacă unul e mai nepăsător, sau dacă celălalt e genul "sufocant", năvălindu-l și presându-l permanent pe primul.