| anonim_4396 a întrebat:

Ce trasatura vi se pare neatractiva la sexul opus?

17 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Cand incearca sa domine, chiar si prin ridicarea tonului. Mai bine face ce ar face orice femeie rationala: mi-ar pune otrava in mancare. Dar sa nu ridice tonul.

| UnDiavol a răspuns:

Ia e prefecta mai ales când se enverza acolo Mor îmi vine S-o iau in brațe ma abțin greu de tot și mai ales când este frigă afară se face nasul roșu și când faci ochișori mari mari O_O Absolut Orice ar face nu pot săi port ura in veci in viața asta Aboslut Niciodată mi-e dor groaznic de ia nu pot defini dar fericirea ei este totul pentru mine Absolut totul O_O sufletul inima memorie

| RAY a răspuns:

Minciuna

| NotNamed a răspuns:

Prostia, inconstienta, inferioritatea mentala, subnutritia, supranutritia, igiena precara, superstițiile, arfele, tona de glet per machiaj, sanii si fundul mult prea mari, infidelitatea, minciuna, etc.

| Celcestietot a răspuns:

Narcisismul, chiar la aceasta ma gandeam de curand thinking

| darrio2007 a răspuns:

Limbarnița.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rautatea,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sensibilitatea, timiditatea

| CostinAlamariu a răspuns:

Mandrie, aroganta, orgoliu.
Sunt cele mai scarboase trasaturi pe care le poate avea un om. Nu e nimic mai rau decat asta.

| Ofiintă a răspuns:

Atitudinea de superioritate nefondată.

| Drimmero a răspuns (pentru CostinAlamariu):

De ce e rau sa ai orgoliu? fara orgoliu esti pres in fata oricui. Aroganta e buna pentru cei care merita, iar mandria cred ca e mai mult un atribut al orgoliului

| Drimmero a răspuns:

Nesimtirea nefondata si minciuna, astea ma fac sa stau departe de oricine

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Drimmero):

Nu cred ca din cauza lipsei de aroganta este cineva facut un preș ci mai mult din cauza ca e slab.

Poti sa fii smerit si lipsit de aroganta si in acelasi timp o persoana puternica care nu se impune prin orgoliu si trufie ci prin carisma si înțelepciune. Personal mi se face scarba de orice forma de trufie si aroganta. Nu am incredere in astfel de oameni si nici nu-i suport.

| gemeni6226 a răspuns:

Cand ma judeca fara sa ma cunoasca, pentru ca dupa ce ma cunoaste este exclus sa se poarte urit.

| Drimmero a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Esti facut pres din prea multa bunatate si lipsa de orgoliu, lumea e rea si parsiva si trebuie sa stii cand sa stai in garda, cand sa tii la demnitatea ta.

Omul fara pic de mandrie si orgoliu e un robot, nu stiu...e sec fara sa aiba macar putin din asa ceva. Aici nu e despre ce crezi tu despre ei, e despre cum trebuie sa fii.

| Jus7t a răspuns (pentru Drimmero):

Puterea și aroganța nu sunt sinonime, sunt antonime într-un fel.
Aroganța e o slăbiciune, dacă poți să o învingi ești mai puternic decât să te lași dominat de ea.
Dacă ești puternic și modest asta nu înseamnă că nu poți să te impui.

| Drimmero a răspuns (pentru Jus7t):

Am zis undeva ca ar fi sinonime? Citeste-mi cu atentie comentariul. E bine sa ai si aroganta, te face mai selectiv. Aici nu ma refer la arogantele alea pe burta goala. Nu m-am axat pe aroganta, pe ce m-am axat e orgoliul care fara el te transforma in pres si imi sustin parerea. Evident ca te poti impune daca a o personalitate puternica, insa din personalitatea ta nu trebuie sa lipseasca mandria si orgoliul, nu neaparat sa fie foarte mari, dar doze mici sunt sanatoase.