| Joker3134 a întrebat:

Ce trebuie mai exact sa inveti pe o facultate de inginerie adica ce cer angajatorii ca banuiesc ca nu iti cer toate materiile din facultate!

Răspuns Câştigător
| Emengir a răspuns:

Momentan trendul e sa elimine chestia asta, cu diplome si prostii, cel puti in domeniul IT. Eu sunt de parere ca cu siguranta nu se va introduce o asemenea lege.

6 răspunsuri:
| Emengir a răspuns:

Depinde ce fel de inginerie, sunt multe tipuri, depinde si unde te angajezi. Si nu, in general nu vei folosi cunostintele de la toate materiile.

Răspuns utilizator avertizat
| Emengir a răspuns (pentru Joker3134):

Daca orarul tau include si programarea atunci teoretic ai putea. Mai ales la companii precum Continental.

Răspuns utilizator avertizat
| Emengir a răspuns (pentru Joker3134):

Dar sa stii ca in general poti ajunge programator chiar si fara facultate. Pe angajator il intereseaza in mod principal ca tu sa poti programa, nu sa ai diplome. Prefera chiar si un om fara facultate care stie sa programeze in locul unuia cu facultate dar cu 0 cunostinte.

Răspuns utilizator avertizat