| IonelFlorianUrzica a întrebat:

De ce urasc crestinii ideea unui conducator planetar, a unui presedinte care sa conduca lumea si il asociaza cu evenimentele din Biblie si din Apocalipsa? Adica daca un singur om ar conduce toata lumea razboaiele ar disparea, de ce cred majoritatea religiosilor ca razboaie sunt planificate pentru a il pune pe acel presedinte la putere care va inrobi omenirea? Care sunt dovezilor lor? Voi ce parere aveti despre un singur conducator pentru toata planeta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca este o idee aberant, total ireala si fara vreun sens.

| relian a răspuns:

Un singur conducator nu exista nicaeri, poate in Corea de Nord laughing in rest, toti presedintii is tablou, iar tarile sunt conduse de gasti mafiote de feudali parlamentari laughing deci de grupuri mari de tilhari. Cum crezi tu, sau cum vezi tu, ca o singura persoana ar putea conduce toata planeta?

| LisaJulie a răspuns:

De ce crezi ca daca un singur om ar conduce toata lumea nu ar mai fi razboaie? Razboaiele sunt si vor fi mereu din cauza ca asa sunt oamenii!