| blueheart a întrebat:

Ce va doriti sa va aduca anul viitor? Aveti planuri pentru a-l face mai bun decat anul care a trecut?
Multumesc pentru raspunsuri. happy

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Imi doresc(ca in fiecare an)sanatate si fericire, caci daca le am pe acestea doua inseamna ca voi avea de toate; ca ma voi bucura in fiece zi de tot ce imi va da Dumnezeu, putin sau mult.Inseamna ca zilnic voi avea zambetul pe buze, si puterea de a darui si celor din jurul meu, iubire.

35 răspunsuri:
| ImiPlacToate a răspuns:

Sa-mi aduca ce vrea el, ma rog vine si craciunu imediat big grin, O zi buna

| blueheart explică (pentru ImiPlacToate):

Un Craciun fericit sa ai alaturi de cei dragi! happy O seara cat mai frumoasa in continuare.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Vreau sa imi aduca fericire, sanatate si sa ma inteleg mai bine cu persoanele din jurul meu happy Si astept cu nerabdare vacanta de vara, in care mi-am promis ca ma voi distra la maxim :*

| ImiPlacToate a răspuns (pentru blueheart):

Mersi la fel

| blueheart explică (pentru BlackEyedGirl):

Sper sa ai parte de tot ce iti doresti si chiar mai mult de atat. Iar la vara sa ai cea mai grozava vacanta. Si pentru ca se apropie cea de iarna iti urez sa te distrezi cat mai bine cu prietenii. happy

| blueheart explică (pentru ImiPlacToate):

Multumesc frumos. happy

| BlackEyedGirl a răspuns (pentru blueheart):

Multumesc, la fel :* >big grin

| blueheart explică (pentru BlackEyedGirl):

kiss

| Mădă0611 a răspuns:

As vrea sa imi place niste pitici de pe creier, viata ar fi aproape perfecta fara ei, chiar daca datorita lor sunt cun sunt, gata, am crescut, sa o lase mai moale cu suspiciunile sau sa ma paraseasca. tongue

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu nu aştept nimic. Dacă vreau ceva, îmi fac singur rost.
Nu consider trecerea dintre ani un prag psihologic pentru a face ce n-am fost în stare să fac anul ăsta. Mi se pare o tâmpenie să ai aşteptări după o banală schimbare de calendar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multa putere de studiu, sanatate si tot ce e bun...

| blueheart explică (pentru Mădă0611):

Succes! tongue happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru blueheart):

Multu! Succes si tie! smug

| blueheart explică (pentru Woodenpints91):

Corect. Poti face fiecare zi mai buna decat cea care a trecut sau invers. Nu este nevoie de schimbarea de calendar cum spui tu. Dar sunt multe persoane care isi doresc ceva diferit pentru anul care va veni. Nu este gresit nici acest lucru. Totul e sa-ti doresti o schimbare in mai bine, nu conteaza ca peste o secunda, o ora sau un an. Dorinta conteaza.
Multumesc pentru raspuns.

| blueheart explică (pentru Mădă0611):

happy. Multumesc!

| blueheart explică (pentru anonim_4396):

Asa sa fie! Multumesc pentru raspuns. happy

| blueheart explică (pentru foxsilver):

Exact asta imi doresc si eu. Sa pot darui cat mai multa iubire celor din jur, cat mai multe zambete si fericire.
Sa ai parte de tot ce iti doresti! happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru blueheart):

De obicei oamenii care aşteaptă o anume dată ca să înceapă sau să termine lucruri, nu le vor începe şi nu le vor termina deloc. Dacă vrei să faci ceva, faci exact în momentul ăla.
Spre exemplu cunosc mulţi care vin cu replici "De luna viitoare, de pe 1 mă las de fumat". De fapt, în realitate el nu vrea să se lase, dar încearcă să amâne.
"De anul viitor, de pe 1 ianuarie, mă apuc de învăţat pentru bac". Nu-i înţeleg pe oamenii care au impresia că începuturile de lună, an...şi zilele cu data de 1 sunt un moment potrivit pentru a începe sau a termina lucruri.

| blueheart explică (pentru Woodenpints91):

Ti-am dat dreptate pentru ca ai. Poate vor citi si alte persoane raspunsul tau si vor intelege proverbul " Nu lasa pe maine ce poti face azi". Si nu prea cred in asteptari. Eu cred in mine si in ce pot face eu. Nu am asteptari de la nimeni pentru ca eu sunt cea care trebuie sa lupte pentru ce imi doresc si nu altcineva.

| foxsilver a răspuns (pentru blueheart):

Multumesc,la fel!happy

| blueheart explică (pentru foxsilver):

Multumesc! happy

| uas a răspuns (pentru foxsilver):

Du-te tu poiata!

| foxsilver a răspuns (pentru uas):

Unde?

| DDCC a răspuns (pentru blueheart):

Cel mai rău lucru este să tot amâni ceva. Va veni un timp când nu-l vei mai putea amâna și grijiile, problemele vor începe să se adune și nu mai știi de tine. Zic asta pentru că mă știi, am tot amânat un lucru și atât îmi pare de rău, mă gândesc că asta mă va distruge dar, ...nu mai fac acum pasul ăsta sau cred că nu-l mai fac. Îmi doresc mult de tot ca ceilalți să nu repete greșeala mea, mie mi-a luat mult timp un gând stupid ce vreau să mă eliberez de el. FĂceam o paranteză la proverb, restul doar curaj și eventual sănătate să am în anull viitor, pentru că aș avea nevoie de el enorm...

| blueheart explică (pentru DDCC):

happy Ma bucur ca acum realizezi ca era gresit cum gandeai,ca tu esti o persoana minunata,un prieten adevarat si meriti multa, multa fericire. Vei avea in mine o prietena intotdeauna si te voi sprijini oricand vei avea nevoie.
Anul care va veni sa-ti aduca numai fericire, liniste, incredere, prieteni minunati si multa sanatate. Asta iti doresc sa se intample chiar din clipa aceasta. Ma bucur ca te-am cunoscut, M-ai ajutat si iti multumesc pentru tot. happy

| DDCC a răspuns (pentru blueheart):

Da, recunosc că am greșit și că nu mai pot să repar ce am stricat crying, cred. Când ziceam pas mă refeream că am tot amânat un lucru ce putea fi realizat mai demult. Persoană minunată? TE ÎNȘELI AMARNIC, CREDE-MĂ! Fericirea e ca o vrabie, mereu zboară din mâinile tale când ești pe punctul de a o prinde. Sunt conștient de ce pot face, ce e imposibil cu adevărat pentru mine.

| blueheart explică (pentru DDCC):

Bine nu esti minunat big grin. Esti exceptional tongue.Eu asa te vad, nu ma intereseaza cei din jur, parerea lor despre tine. Am destula minte incat sa judec singura un om.
Niciodata nu e prea tarziu pentru nimic, mai ales sa repari o greseala. happy

| DDCC a răspuns (pentru blueheart):

Dar când inima-ți frământă
Doruri vii și patimi multe,
Ș-a lor glasuri a ta minte
Stă pe toate să le-asculte(M. Eminescu, Criticilor mei). big grin

| blueheart explică (pentru DDCC):

"Dar când inima-ți frământă
Doruri vii și patimi multe,
Ș-a lor glasuri a ta minte
Stă pe toate să le-asculte(M. Eminescu, Criticilor mei)."

Cand simti asta inseamna ca esti melancolic, nu ca trebuie sa te gandesti la unele lucrurigresite. De exemplu stai pe TPU si ajuti tinerii de varsta ta. happy

| DDCC a răspuns (pentru blueheart):

Eu ajut cât pot dar pe mine nu cred că mă cam poate ajuta multă lume.big grin De fapt, stai, scopul TPU este să ajut și nu să fiu ajutat, acum am înțeles ideea. big grin