| anonim_4396 a întrebat:

Ce va place cel mai mult la scoala sau ce "va" placut la scoala? Dar ce ati urat cel mai mult sau urati?happy

Răspuns Câştigător
| Biutza13 a răspuns:

Buna! mie nu prea mi.au placut multe chestii la scoala si acum urasc la unele scolii pentru ca unii profesorii favorizeaza anumiti elevii iar pe ceilaltii mai putin si nu prea e corect sa faci diferenta intre elevii doar pentru ca altii nu isi permit anumite lucruri.straight face fundita?

9 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Imi place ca uneori invatam si lucruri interesante, nu doar lectii pe care trebuie sa le tocim.De urat, nu urasc prea multe lucruri, poate doar atitudinea unor profesori, care dupa ani de experienta in invatamant inca nu au invatat cum sa se poarte cu elevii si recurg des la amenintari(cu note proaste, desigurlaughing)si tipaturi pentru a "controla" elevii.

| boylivgume a răspuns (pentru Biutza13):

Sunt de acord cu tine!

| Dariusuu a răspuns:

Îmi place atmosfera din timpul orelor, îmi plac pauzele, activitățile și în ultimul rând și colegi de la scoală.
Mai am câteva săptămâni de școală și știu că îmi va fi foarte dor.De parcă ieri mă înscriam la liceu și uite acum sunt pe cale să termin.
Cel mai mult urăsc când cineva e neîndreptățit la note sau să văd persoane care se lasă călcate în picioare de alții.

O zi frumoasă îți doresc.

| mihaelaa18 a răspuns:

Imi placea la scoala faptul ca eram alaturi de prietenii mei si eram unul langa altul, si ne ajutam mereu.Asta conta mult pentru mine.
Ce uram cel mai mult? anumite materii la care imi era greu in special fizica si matematica.Insa am facut fata cu brio si m-am descurcat cat de catlaughing.
In rest nu am avut ce sa mai urasc, poate doar ca terminat repede si ca as da orice sa mai fiu o zi la scoala, insa din pacate nu se mai poate big grin

| positivity a răspuns:

Școala este un loc grozav.
Aici îţi întâlnești prietenii, precum şi dușmanii. Te distrezi, plângi din cauza unei note mici, enervezi oamenii, ar trebui să fie un loc special pentru toţi.
Eu sunt de părere că, şcoala, este locul unde tu te schimbi. Te maturizezi, şi gândeşti diferit. E locul unde trebuie să iei decizii cu privire la viitorul tău.
Îmi plac activitățile pe care le facem, chiar dacă unele sunt foarte plictisitoare.
Însă, cel mai mult urăsc când profesorii nu-ţi dau șansa să te aperi. Ei consideră că ştiu totul, iar dacă te suspectă de ceva, tu nu poţi spune nimic.

| ellaells a răspuns:

Uram sa ma trezesc de dimineata la 6:30. Era un chin pentru mine laughing

| Disharmony a răspuns:

Singurele chestii legate de şcoală care-mi plac sunt matematica, chimia şi desenul. Iar asta datorită profesorilor, singurii trei profesori din şcoala aia pe care chiar îi respect şi, culmea, ei sunt, printre alţi câţiva, cei mai detestaţi de către elevi.
Restul materiilor mi se par o mare aiureală şi, adesea, o pierdere de timp.

| ionutk007 a răspuns:

Mie unul cel mai mult mi-a placut atmosfera din curtea scolii, prietenii, iubitele, aproape in fiecare zi radeam si eram pus pe glume, nu stiu de ce dar ma simteam bine cand chiuleam si ieseam in oras ma distram, odata chiar m-am intalnit cu dirigu intr-un bar, nu mi-au placut in schimb unii dintre colegi care erau invidiosi pe mine pentru ca eram in mare parte fericit si aveam cele mai frumoase fete din scoala si de cate ori aveau ocazia ma faceau sa ma simt prost, si portarul care nu ne lasa sa plecam nici in ruptul capului si trebuia sa sar de fiecare data gardul in rest a fost ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma bucur ca am auzit parerile voastre din prezent. Sa nu vi le schimbati indiferent care ar fi acelea. Eu acum am doar 12 ani de aceea e normal sa urasca scoala. Nu-mi place. n-am chiulit niciodata fiindca i-as supara pe parintii mei si le-as da o parere proasta profesorilor care ma cred o fata educata, cu bun simt si sa zicem ''buna'' laughing la invatatura. Am media generala tot timpul 9.00+ premiu 2 l-am luat anul trecut^^ Urasc la fel ca si voi si voi uri toata viata mea diferentele. Ca ai bani ca n-ai bani eu nu pot sa zic cas saraca da nici bogata nu sunt. Iubesc ca Mi-ai facut prieteni in scoala si inca imi voi face la liceu, facultate ( sper sa ajung si acololaughing ) Deocamdata nu stiu ce sa ma fac cand o sa fiu mare ca in politite vr sa ajung dar mi-e frica ca o sa ajung o avara de bani si co sai fur pe oameni. Ca no sa-mi pese ca aia/ala au fost omorati sau ca multe fete sunt violate daca imi dau bani si tac. Dar sa ajung la intrebarea mea. Iubesc scoala deoarece am prieteni si o urasc deoarece ocupa timp liber si urasc multi profesori.