| MistarGoGu a întrebat:

Chestia asta populara ca BLONDELE sunt mai " aiurite " sa nu zic altfel cum vi se pare?
Cine a dat de o " blonda " pe la Politie sau in alte instituții de stat?
Acesta este un Pamflet! No HATE! Îmi sunt simpatice!

9 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Nu stiu nici eu de unde vine dar este clar un mit.
Nu cred ca are vreo importanta culoarea parului cand vine vorba de materia cenusie.

| Mindfulness a răspuns:

Din invidie le numesc așa tot femeile că sunt mai frumoase.

| Madaxo97 a răspuns:

Eu nu cred in chestia asta, toate blondele pe care le cunosc eu sunt femei chiar foarte inteligente si educate, cu facultăți si joburi bune, iar culmea cele mai "sărace cu duhul" pe care le-am întâlnit au fost brunete sau șatene. Concluzia? Nu judecăm o persoană după culoarea părului.

| MistarGoGu explică (pentru Mindfulness):

Aia feminină × 5000 mai Tepoasa! barbatii sunt copii la capitolul asta!

| Mindfulness a răspuns (pentru MistarGoGu):

Blondele le găsești în orice instituție! Eu am văzut pe rețelele de socializare brunete care erau foarte agramate și blonde care scria la superlativ! Pe lângă asta pentru mine cel puțin, așa consider eu, e că o blonda e mult mai frumoasa decât o bruneta! Țepoasă poate fi și o roșcată ( se spune că sunt cele mai deștepte)
Prejudecăți ale unor minți înguste și comuniste! Pe subiectul asta nu le am eu așa cum se trebui, dar am observat că e chiar invers, că blondele sunt mai deștepte decât brunetele si mult mai frumoase, deși nu e o regulă.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred nimic ce înseamnă prejudecăți, preconcepții, aluzii, iluzii.

| Dismally a răspuns:

O prostie, inteligenta nu sta in culoarea parului.

| dullcat a răspuns:

Sexista.

| anonimg a răspuns:

Toți avem slăbiciuni; toți greșim în multe feluri. Adică toți suntem "blonzi" în multe feluri. Important este să ne acceptăm starea și să nu ne încăpățânam.