| RAY a întrebat:

Cine a invatat limba engleza apoi germana am o intrebare doar cine stie amble limbi sa raspunda, v-a ajutat cunoasterea limbi engleze in cunoasterea limbi engleze?

5 răspunsuri:
| EarsOfAFox a răspuns:

Se mai intampla sa le faci ghiveci pe amandoua la unele cuvinte asemanatoare. Te si ajuta, te si incurca, dar in cea mai mare parte difera datorita gramaticii.

| cristimihailov a răspuns:

Gramatica e grava in germana.

Daca vorbesti insa germana de balta, atunci sunt cateva similititudini.

Personal nu m-a ajutat extraordinar. Ci doar am facut cateva conexiuni.

Cred ca tine de om.

| RAY explică (pentru cristimihailov):

In cat timp ai invatat-o?

| Dragutza_Sofy_1967 a răspuns:

Eu cred ca l-a unele cuv. da poti intelege!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragutza_Sofy_1967):

Te trec şi pe tine pe lista de viol.