| ProExpert12 a întrebat:

Cine dracu zice că dacă adidașii Nike, Adidas sau Puma, sunt fake daca sunt făcuți in China? Serios acum... daca hainele și încălțămintea acestor branduri sunt fabricate in China, asta nu înseamnă că sunt fake.

6 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Niciodată nu mam simțit prost,.să port/ îmbracă haine fake, am îmbrăcat ce mia plăcut mie nu m-a interesat fabricarea lor sau eticheta lor sau firma lor, încă port si îmbracă haine fake și ce-mi place mie. fără să dau importanță dacă sănt sau nu de firmă nu le țin urma etichetelor și emblemelor renumite,...și nici nu le dau nici importanța atâta timp cât port și îmbrac ce-mi place decent fără să-mi etalez laud fizicul la vedere nimănui.

Ce este importantă cu Adevărat cred eu și consider eu că este necesar pentru noi oamenii să fim și să rămânem omenii cu frică de Dumnezeu! și nu cu frica că nu vom avea cu ce cuceri atenția, validarea cu altor oamenii care pentru ei haina facem mai mult decât omul de lângă noi.

Nu de haine fake trebuie săne ferim! și de oamenii ce se feresc de rușinea că vor fi judecați marginalizaț, rușinați, ne obrazați că port haine faike, nu haina facem omul! Și omul coase crează, îi dă formă haine ceși dorește și place s-o poarte ori și unde.

Ce cred eu cu Adevărat din câte văd! Problema este că nu mai avem rușinea și decența a ce purtăm și îmbrăm dă-mi valoarea și importanță, etichetelor și firmelor ce ne produ dezbinarea, diferența, si gradelor dintr noi dacă unul poartă un fake gata este vazut sărac, prost, incult,... dar dacă altul poartă o haină fabricată de la o marcă renumită scumpă, mai la vedera/atenția/validarea oamenilor care pun prețul și validarea la tot,. atunci este considert/ă o personă de grad înalt cineva importantă,... Dar dacă stai cu ei de vorbă și le o pui o întrebare, se sperie de ei imediată își deschide telefonul și caută răspunsul pe Ai.

Am ajuns să dăm importanță unei etichete fabricate la firma, ..decât omului de lângă noi, ne este teama! de o haină fake, Dar nu ne este și nici nu întrebăm! de oamenii de lângă noi dacă ei pot fi cusuți cu un fir mai subțire! Și la orice sănt gata săne vândă, înlocuiască ca le ciropai cei purtăm "originali"

Dumnezeul să aibă milă de noi!

Nu mi-ar fi teama și nici frică să am lângă mine un om ce poartă haine fake, și frica și teama mea Adevărată este alta! Omul de lângă mine să nu fie cusătură slabă. Asta este cu Adevărat ce ar trebui săne întrebăm.

| MistarGoGu a răspuns:

Sunt 2 chestii diferite! Cele reale chiar fabricate în China dar cu supervizare și control de calitate din partea unui reprezentant al mărcii și chiar uzine fantoma care fac ciurucuri pentru piețe din Asia sau Africa! Și între FAKE-uri sunt 3 categorii!
Grosolane unde îți sare în ochi fabricarea defectuasa și materiale proaste!
FINE cu materiale mai bune pentru Europa de Est și Fake-uri FOARTE fine!

| ProExpert12 explică (pentru MistarGoGu):

Și gen la Sport Vision și Deichmann, sunt originali, nu? Adică nu sunt șanse să fie fake, nu?

| ProExpert12 explică (pentru 1onur):

C.o.a.i.e eu un lucru am întrebat și tu răspunzi cu totul altceva. Nu mă interesează cum te îmbraci tu. Eu mă îmbrac in haine originale pentru că așa mă simt eu bine. Cu haine originale. Nu îmi plac fake-urile. Poți fi om și cu haine originale pe tine. Daca tu te simți bine cu haine fake, este strict problema ta. Eu mă simt bine doar și doar in haine originale. Nike, Adidas, Puma, Jordan. etc...ai vreo problema cu asta?

| 1onur a răspuns (pentru ProExpert12):

Nu am răspuns la întrebare pentru tine!

și am răspuns la întrebarea pusă de tine.Nu nu am nicio problemă cu oamenii ce portă haine cu calitate diferită de mine!

Să-ți porți hainele frumos și să înveți să vorbești săte exprimi tot frumos.

| MistarGoGu a răspuns (pentru ProExpert12):

Pentru prestigiul și clientela lor sper ca NU!
EU lucrez în Belgia la o companie de securitate dar care mai face și cercetări " sub acoperire " prin diverse mall -ul și magazine pentru descoperirea de produse contrafăcute *( haine, genți, parfumuri și chiar electronice! )
La cererea unor companii se fac asemenea investigații! Care costa mult!
Chiar și în tari Vest europene s-au descoperit Fake-uri din alea " FINE " greu de depistat chiar și de un cunoscător!