| memesee a întrebat:

Considerați că este normal ca într-o relație să nu existe certuri? ( precizez că este vorba de o relație de lunga durata )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ar fi? CU fost prietena am fost mai bine de 3 ani impreuna si nu ne-am certat macar o data. Am vazut ca e la moda in ziua de azi sa se certea lumea ca tampitii ( ma refer la asta de 15 ani ) dar mie nu mi se pare anormal sa nu fie certuri

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu zic că este anormal dar până la urmă tot apar chiar dacă o perioadă destul de lungă totul e bine și frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi se pare normal. Sa fie vorba de doua persoane identice in gandire si comportament? Ceva plictisitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat. sa fie destul de mature sa inteleaga ca tipatul unul la altul ca niste tampiti nu te ajuta cu nimic si nici nu rezolva nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. E vorba de toleranta. Mai precis inghitirea unor fapte, actiuni(cauzele aparitiei unei neintelegeri). Opiniile nu pot fi identice. Relatiile de genu nu rezista. Cand se umple paharul apare disconfortul unuia din cuplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, deci dupa gandirea ta cand tipa ca tampiti inseamna ca se elibereaza sa-i fac bine, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si fac bine "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde cum se manifesta fiecare. Nu trebuie sa tipi neaparat, ci sa iti arati tensiunea psihica, ce te deranjeaza. Certat poti fii si din moment ce ii intorci spatele, pleci etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu există certuri nu există nici dragoste. Cine crede altfel... am dubii în privința relației amoroase.
Unde nu există certuri probabil există direct despărțiri.

| AirănMeidăn a răspuns:

de ce nu? poti spune ce te deranjeaza si sa rezolvi problema si fara sa spargi farfurii sau sa te auda si vecinii, nu?

| KamaSutra a răspuns:

Este,de ce nu?
Dar odată și odată tot apar.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Este normal, nu există relație fără certuri cum nu există babe tinere

| SergiuBoss11 a răspuns:

Cand sunt sentimente puternice apar si certurilewinking. Daca ai pretentii mari si dai totul pentru partenerul tau, normal ca uneori te va mai deranja comportamentul lui, la fel si pe el.
O relatie fara certuri este una simpla, unde partenerii n-au pretentii unul de la altul.Pur si simplu stau impreuna din obisnuinta.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti fi impreuna cu cineva fara sa fie diferente de opinii.Te certi cu mama cu tata darmite cu partenera sau partenerul de viata.

| Daniela9590 a răspuns:

E normal, eu si prietenul meu nu ne.am certat niciodata in 2 ani jumate, avem contraziceri bineinteles, dar cine nu are?

| PsihopatX3 a răspuns:

Aşa ar trebui să decurgă o relație.