| monicaaa17 a întrebat:

Considerati ca primul sărut sau primul act sexual a avut o importanta deosebita pentru voi?

7 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Primul sarut a insemnat mult pentru ca eu am simtit atunci ca fac ceva mai "serios" decat doar sa ma tin de mână. Realizez acum ca era doar un sărut, însă atunci a insemnat trecerea către o altă etapă a relației in care eram atunci.

Prima oară când am făcut sex nu a fost foarte deosebita, însă pentru mine si partenerul meu a insemnat " am incredere in tine si vreau sa facem asta împreună". Nu faptul că am făcut sex prima oară a fost special, ci ce a insemnat actul asta pentru relatia noastra. Pot spune ca dupa ce ne-am acomoda unul cu celalalt si am inceput a ne simtim mai confortabil unul cu celalalt, de abia atunci am inceput sa simt ca sexul este ceva deosebit pentru noi.

| Emma30555 a răspuns:

De fapt important e ultimul adică persoana cu care ești în prezent sau cel cu care decizi sa ramai. Primul partener e important în sensul ca nu trebuie sa ți lase un gust amar, adică imaginea ta despre iubire sa nu fie una de dezamăgire, e important ca acel băiat sa te iubească, sa te simți iubita dar prima relație de regula nu e ultima în vremurile de azi și de aceea nu e bine nici sa ramai blocat în trecut în cazul ca suferi o dezamăgire. La băieți poate lucrurile stau un pic mai diferit

| RoCkKiD a răspuns:

Nu prea si nu vad de ce ar avea.

| oglindasultanului a răspuns:

Experiente neplacute, si n-am mai avut si unele placute apoi.

| Dalmore a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Nu.

Ca si cand ai intreba daca iti pare bine ca ai mancat ceva bun acum o luna.
Nu mai are relevanta, mult mai important e sa ai o viata implinita si o relatie frumoasa in prezent.