| BeardedSamurai a întrebat:

Credeti ca este asa de dureroasa lovitura unui Tessen de era folosita drept arma?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred man, am mai zis happy Cum sa fie dureroasa, parerea mea... un evantai.

| BeardedSamurai explică (pentru DoarBogdan):

Am auzit ca Samurai il foloseau atunci cand erau anumite intruniri unde erau interzise armele si aveau un tessen de fier care nu se observa decat a fii un simplu evantai.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru BeardedSamurai):

Misto.
De seppuku ce parere ai?

| BeardedSamurai explică (pentru DoarBogdan):

Prea politicos seppuku, harakiri sa fie, ma simt neutru fata de actiunea asta, seppuku la femei este interesant si mai greu parerea mea, ce seppuku ai alege sa-ti faci daca ar fi cazul?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru BeardedSamurai):

Dar nu as vrea sa ma gandesc la asta. NU cred ca as putea alege. In primul rand nu as vrea sa ma omor eu sad

| BeardedSamurai explică (pentru DoarBogdan):

Desigur ca nu ai vrea sa te omori, dar sigur ai alege seppuk-ul barbatesc pentru ca cel al femeii e mai dificil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru BeardedSamurai):

Dupa se taie si capul?

| BeardedSamurai explică (pentru DoarBogdan):

Ca sa nu te mai chinui iti taie beregata un tovaras

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru BeardedSamurai):

Ce mai tovarasi laughing