| ElfParaelf a întrebat:

Credeți că mai e necesar să credem în zâne și pitici și noiade când știința, mânată de nobilul impuls spre adevăr al Patriarhului Dawkins, a demistificat deja lacurile și izvorele, pădurile și văile și munții și tot ce sălăsluiește în cer și pe pământ și sub pământ?

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Necesar nu e nimic dacă nu vrei să trăiești, iar știința nu a demistificat extrem de multe lucruri ce sălășluiesc pe pământ, sub pământ, în ape și cu atât mai puțin dincolo de pământ.