| AlexDorinel a întrebat:

Credeți că politicienii trebuie sa fie mai tineri sau mai bătrâni? Si de ce?

14 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu conteaza varsta. Sa fie cinstiti.
Dar din pacate acest lucru nu e posibil in Romanica.

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns:

Ar trebui să fie și tineri și bătrâni pentru a reprezenta ambele categorii demografice. Atâta timp cât nu le afectează capacitatea de a își face treaba nu mă interesează vârsta, mă interesează să fie capabili și cinstiți. Din păcate nu prea găsești așa ceva.

| Celcestietot a răspuns:

Cat mai tineri.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

happy Din ambele categorii, ca să fie egalitate între ei, important e să nu fie hoți, mincinoși și să își facă bine treaba.winking Funda? big grin

| PainTech a răspuns:

Diversitatea e cea mai buna.

| Celcestietot a răspuns (pentru PainTech):

Pai de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai morți.

Așa trebuie!

| Mosotti a răspuns:

Ar trebui sa fie mai batranei ca sa aiba experienta.

| onasis1961 a răspuns:

Cred ca cei tineri vor fi viitorul, cu conditia ca parintii sau neamuri apropiate sa nu fi avut legatura cu politica pentru ca ce au vazut in familie vor face la fel.Am zis cred, dar sigur vor fii Pui de Politician ultra corupt.Asa ca vai de viitorul acestei tari!

| Lukasssz a răspuns:

Sa nu fie hoti atat e important

Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui sa aiba un IQ peste 145 si test psihologic facut.
Evident, si o vechime si experienta practica de cel putin 5 ani intr-un domeniu.

| Cristian29 a răspuns:

Nu prea conteaza, de cand a cazut comunismul, lumea s-a invatat cu "lasa ca merge asa" in tot.
Oamenii se complac asa, dau vina pe politicieni iar pe ei nu-i dor nici in cot de restul populatiei ca oricum isi iau banii de pe urma fraierilor.

| MarianWLF a răspuns:

Trebuie sa fie capabili