| anabelisa a întrebat:

Credeti ca razbunarea poate fi cea mai buna metoda de a dovedi unei persoane de sunteti in stare?

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te. Daca vrei sa fii fericit o viata, iarta.

12 răspunsuri:
| RebekkaRebbe a răspuns:

Nu!

| fadnox a răspuns:

Nein, sa arati de ce esti in stare, daca tii tu neaparat sa arati, se arata frumos si bine si altfel

| ionutzul31 a răspuns:

Se spune ca razbunarea e arma prostului.Ei bine, nu e tocmai asa, mai sunt si exceptii (de pilda atunci cand prin razbunare obtii alt lucru).In cazul tau, daca te razbuni doar sa ii arati cuiva de ce esti in stare, crezi ca vei castiga ceva sau persoana respectiva te va respecta mai mult?
Think a lil' bit!

| DeuTza22 a răspuns:

Normal ca nu. Razbunarea e arma prostului si cel mai destept cedeaza. Sunt alte metode de a arata ca esti mai buna decat acea persoana si daca acea persoana ti-a facut un rau nu este fiindca este suparat sau furios pe tine ci fiindca are el/ea o problema. Deci nu te razbuna, pentru ca daca o faci, nu esti mai buna ca el/ea, ci mai rea.

| anabelisa explică:

Nu ma raportam la persoana mea neaparat, ci in general.
Nu sunt genul de persoana care sa se razbune pe cineva, dar stiu persoane din anturajul meu care au regretat pentru faptul ca s-au razbunat din diverse motive.

| anabelisa explică (pentru ionutzul31):

Sper sa nu par penibila, dar cladirea din poza profilului tau nu e cumva din Budapesta?

| florentina_9904 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului!

| mona a răspuns:

Nu cred, cred ca razbunarea e arma prostului, daca vrei sa te,, razbuni,, pe cineva pur si simplu ignora-l si nu te cobori la nivelul lui

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Dovedeste persoanei respective lipsa de maturitate.Sa nu zic alta vorba.Va fi un conflict continuu.Pentru ca fiecare va dori sa se razbune.Si unul si celalalt.

| alina508 a răspuns:

Nu pur si simplu fii calm asta il va facea sa se enerveze si va credea ca tu nu ai cjef de el (asta la mine merge mereu )

| ionutzul31 a răspuns (pentru anabelisa):

Bucuresti,draga mea.Se numeste "Palatul Parlamentului" (cunoscut inainte de revolutie sub numele de "Casa Republicii" sau "Casa Poporului") happy

| anabelisa explică (pentru ionutzul31):

Ok,m-ai lamurit.
Seamana putin cu o cladire din Budapesta pe care am vizitat-o noaptea, de aceea te-am intrebat.
Mersi oricum!