| Daavidd a întrebat:

Credeţi că se merită să îţi faci o carieră în România sau să pleci în altă ţară, pentru un viitor mai bun? dacă da vă rog să argumentaţi, şi să povestiţi din experienţele voastrehappy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Multi spun ca in Romania nu ai sanse si treaba e naspa, pentru ca nu sunt optimisti si gandesc numai partea negativa, tu daca esti pozitiva si bati cu pumnul in masa asa va fi si o sa ai ocazia sa ajungi unde iti doresti cu una salariu bunicel (chiar daca nu e dita mai salariul iti permiti sa o duci bine), cei care pleaca vor un salariu mai mare din cauza ca nu au reaalizat studii superioare in tara sau cum am zis inainte nu au increderea suficienta (de a fi optimist/a) in a-si indeplini visurile in tara.

4 răspunsuri:
| Șeerbi a răspuns:

Nu am experienta dar voi incerca sa iti dau un sfat, poti face cariera in strainatate si te poti intorce aici dar poti alege ceva mai linistit decat Bucuresti, cum ar fi locuri muntoase, am auzit ca sunt oameni mai de calitate acolo, dar daca vrei ceva in Bucuresti atuci cauta singur pentru ca locuri linistite in Bucuresti... nu stiu prea multe, sper ca te-am ajutat papa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Mama mea a vrut sa isi creeze o cariera aici, dar nu a reusit deloc.S-a chinuit dar in zadar, pana s-a gandit sa isi incerce norocul in alte tari.A venit la Londra si a gasit un loc de lucru foarte bun cu 3000 de lire sterline pe luna.Eu zic sa incerci mai intai aici. Daca nu gasesti nimic atunci poti pleca in alte tari pentru un viitor mai bun.Bafta!

| Daavidd explică (pentru mgtow):

Daaaa,se merită să încerci?

| mgtow a răspuns (pentru Daavidd):

Normal ca merita si fii optimist ca asa ai parte de ce doresti.