| Fatamuntilor a întrebat:

Credeti ca un tanar/a care face diferite operatii estetice care sanse sa se afirme mai bine in societate, sa inainteze mai rapid in cariera?

13 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu. Ce legatura au operatiile estetice cu cariera?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia sa vedem ce intrebare pui...
Mhm
Mhm thinking

Mi se pare normal, dar nu si echitabil din punct de vedere al egalitatii la locul de munca. Ofcourse ca seful o sa trimita vreo frumusete de baiat sau fata, pentru a incheia unele contracte sau sa atraga unii investitori.Astia mai urati au si ei rolul lor de soareci de birou.
Dar pana la urma la ce apelam cand ne expunem sanii sau noul nasuc prin lume? Exact, totul e pe baza de simpatii, aventuri, pentru ca in spatele celui care inchide afacerea sau face un shake de manute(de ex) se afla un om, cu hormoni, dorinte, perversiuni...da, iar ma duc acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"care sanse sa se afirme mai bine in societate," in societate da pentru ca pe primul loc e cum arati. dar in cariera nu conteaza mereu cum arati, mai mult la cat te duce capul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta. Eu am facut vreo 3 la nas. Acum miros mai bine dezertorii.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Pe cavantul tau, draga!rolling on the floor

| Mayar a răspuns:

Da. Mereu oamenii pun accent pe aspect. Aspectul e primul lucru pe care il vezi, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Te-as minti eu, mamaie draga?batting eyelashes

| LaughingKarima a răspuns:

Cariera se bazeaza pe abilitati nu pe frumusete. Imi pare rau daca tu ai crezut opusul.

| 愛日本 a răspuns:

Doar daca acestea sunt reusite. Cu cat esti mai frumos cu atat esti prvit mai bine (sau bogat) stiu asta din experienta.
Daca esti vedeta, model, persoana publica e ceva normal sa ai cateva operatii daca mama natura nu a fost atat de buna cu tine

| Syndre a răspuns:

În general persoanele cu un aspect fizic plăcut au un avantaj în societate.

| neutrino a răspuns:

Nu, vei vedea ca aceste operatii nu te fac mai destept.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu cred că operațiile estetice ajută prea mult dacă tot același inapt rămâi și habar nu ai să legi două vorbe. Dezvoltarea ar trebui să nu fie exclusiv pe plan fizic.
Ajută doar dacă scopul tău în viață e să devii model la videochat, amantă de fotbalist sau asistenta lu Capatos.

| mont a răspuns:

Daca e urat da, ar putea fi o solutie, cel putin in ochii fetelor.