| Biiskrem a întrebat:

Cum a decurs prima voastră vizită la psiholog?

15 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Hmmm bine... pai vrei sa stii ce te intreaba? Pai cum te cheama, cati ani ai, ce iti place sa faci, in ce clasa esti, cu cine te intelegi bine, si dupa intrebarile astea poate te intreba de ce faci nu stiu ce adica problema pentru care trebuie sa mergi la psiholog. Poate nu suporti oameni(eu nu ii suport deloc), poate nu iti mai suporti parinti, poate vrei sa te sinucizi(Doamne fereste). To felul de intrebari de acest gen. Alti te lasa sa povestesti singur. Sper ca te-am ajutat daca mai ai nevoie de vreun sfat lasa-mi id-ul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictisitoare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu am ajuns să fac o asemenea vizită, te anunț când se va întâmpla.
Pa, pa.

| Biiskrem explică (pentru anonim_4396):

Te așteptai să vă jucați fifa împreună, să fie distractiv, nu? -_-

| Biiskrem explică (pentru Legiuitoarea):

Și tu crezi că cei care frecventează cabinetul psihologului au luat-o puțin randeaua? Adică-s mai mult sau mai puțin nebuni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Biiskrem):

Nu, dar nu ma asteptam sa fie un mos care se scobeste in nas.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Biiskrem):

Bună din nou.
Sari la gât fără să te controlezi!
Psihologul te ajută să te înțelegi, să faci față unor evenimente neplăcute din viața ta, etc.
Nebunia o tratează medicul psihiatru!
Eu recomand vizita la psiholog, am avut și eu 2 evenimente care m-au dărâmat dar nu au necesitat astfel de vizite. Cred în mine.
Pa, pa.

| Biiskrem explică (pentru Legiuitoarea):

Ca să sar la gâtul cuiva trebuie să mă ridic de unde sunt acum.
Comentariul meu a sunat, s-a înțeles aiurea. Știu care sunt rolurile fiecăruia, ale psihologului și ale psihiatrului, știu care-i diferența, dar majoritatea celor care nu știu asta se uită la tine ca la un extraterestru dacă aud că ai nevoie de o asemenea vizită. În fine, sper ca scuzele și totodată mulțumirile să-mi fie acceptate.
O seară frumoasă.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Biiskrem):

Bună iar.
Bine că ai înțeles ce am spus, ai grijă de tine!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca naiba. Urăsc psihologii, și-așa am vizitat prea mulți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost bine la inceput, apoi a inceput sa planga, imi tot spunea de relatiile ei distruse.Ma simteam un pic legat, ca nu imi dadea voie sa ies din cabinet, aratandu-mi ceasul de fiecare data cand dadeam sa ma ridic de pe scaun. Facusem o luxatie la mana de la atatea servetele pasate, si ea, cu nasucul rosu, ma admira mereu.Am crezut ca e vreo tactica de a ma scoate din starea mea agitata, lasandu-mi impresia ca sunt probleme mai grave ca ale mele.Dar m-am inselat.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Inca nu am ajuns sa fac o vizita la psiholog.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu s-a- întâmplat încă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost cu adevarat ciudata, nu stiam ce sa spun, ce sa nu spun, dar de la a doua sedinta vorbesti cu psihologul ca si cu un prieten, iar el te asculta ca un specialist.
Nu iti face griji ca o sa stati si nu o sa vorbeasca nimeni sau lucruri de genul asta.Psihologul o sa ghideze conversatia astfel incat sa aflati lucruri despre tine pe care nici tu nu le stii.Practic te ajuta sa te descoperi.
Nu ai sa vezi un psiholog care sa incerce sa iti schimbe caracterul ori sa te jigneasca personal.

| Voidwithin a răspuns:

Nimic iesit din comun un om ce comunica cu tine (crezand ca te intelege).